« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Federasyon yayın hakkını hediye etti' haberine yalanlama

Futbol Federasyonu, Lig (A)'nın yayın ve ticari haklarıyla ilgili olarak, "Federasyon yayın hakkını hediye etti" şeklinde medyada yer alan haberin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yapılan yazılı açıklamada, federasyonun, Lig (A)'nın yayın ve ticari haklarının Doğan Medya Grubuna satılması sürecinde hiçbir kuruma ayrıcalık tanımadığı ve yasanın ön gördüğü kuralları yerine getirdiği belirtildi.

2006-2007 sezonu başlamadan önce bütün yayın kuruluşlarına davet çıkarılarak, Lig (A) ile ilgili hakların devrine ilgi gösterip göstermediği sorulduğu ifade edilen açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Bu süreçte Lig (A)'nın yayın ve ticari haklarıyla yalnızca bir kuruluş ilgilenmiş ve Doğan Medya Grubu dışında ilgi gösteren şifresiz yayın yapan TV kuruluşu olmamıştır. Futbol Federasyonu ile Doğan Medya Grubu yetkilileri arasında yapılan görüşmeler sonucunda 2005-2006 futbol sezonunda 550 bin ABD Dolarına satılan Lig (A)'nın yayın ve ticari hakları yaklaşık 6 katı bir bedelle ve 3 milyon ABD Dolarına Doğan Medya Grubuna devredilmiştir. Bu anlaşmada Doğan Medya Grubu'nun Lig (A)'nın isim hakkını hangi fiyata sattığı federasyonun anlaşması gereği müdahil olması gereken bir konu değildir. Kaldı ki yaklaşık 6 kat bedelle Lig (A)'nın yayın ve ticari haklarını satmak da federasyonun yayın haklarını hediye etmesi değil, olsa olsa ticari başarısıdır."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler