« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Federasyon, Oktay için FIFA'ya başvuruyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, özel izinle İspanyol kulübü Las Palmas'tan ayrılarak Trabzonspor'la sözleşme imzalayan golcü futbolcu Oktay Derelioğlu için bordo mavili kulüp adına geçici lisans almak üzere FIFA’ya başvuruda bulunacaklarını söyledi.

Trabzon’da yayın yapan Kuzey TV’deki "Spor Hattı“ programına telefonla katılan Ulusoy, Oktay’ı Türk futboluna kazandırmak istediklerini belirterek, "Oktay’ın boşta kalmasına bizim gönlümüz razı olmadı. Kendisi takdir ettiğim bir oyuncudur. Türk futbolu adına, futbol oynamasını istiyoruz. Trabzonspor Başkanı Mehmet Ali Yılmaz transferine sıcak baktı ve sözleşme imzaladı. Daha sonra bonservis bedeli için Trabzonspor ve Las Palmas kulübünün yöneticilerini İstanbul’da biraraya getirdik. Bonservis bedeli üzerinde anlaşmaya varıldı. Ancak ödeme takvimi konusunda çok katı bir tutum içine girdiler. Dolayısıyla Trabzonspor’un teklifini kabul etmediler" dedi

Futbol Federasyonu olarak Oktay’a geçici lisans almak için FIFA’ya müracaat edeceklerini de ifade eden Ulusoy, "Bu konuyu Sayın Şenez Erzik’e de illettik ve yardım istedik. Trabzonspor adına Oktay için 2-3 güne kadar geçici lisans alacağız." şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz