« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Federasyon Kupası iyi bir organizasyon olacak"

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş, bu yıl ilk kez düzenlenen TB2L Federasyon Kupası'nın çok iyi bir organizasyon olacağına inandıklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Özgümüş, Karşıyaka Spor Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, bu yıl ilk kez düzenlenen TB2L Federasyon Kupası'nın takımların sezon hazırlıklarına önemli katkı sağlayacağını belirtti. Kupa karşılaşma programını belirlerken takımlardan gelen önerileri değerlendirdiklerini ifade eden Özgümüş şöyle konuştu:

“Kupanın 1. tur müsabakaları İzmir Karşıyaka Spor Salonu ile Kuşadası Uğur İnan Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. Kupada 6 grupta 3'er takım mücadele edecek. İlk turda her takım 2'şer maç yapacak. Üç gün sürecek mücadeleler sonunda gruplarında birinci olan 6 takım, Bursa Atatürk Spor Salonu'nda 2. tur müsabakalarını oynayacak. Gruplarını ilk sırada tamamlayan takımlar finalde mücadele edecek. İzmir, basketbola her zaman destek veren bir şehir. Ligde yer alan takımların taraftarlarının İzmir, Aydın ve Bursa'da takımlarını yalnız bırakmayacağına inanıyoruz.”

TBF Yayın Koordinatörü İnan Şefkatli ise önemli bir marka olma yolunda ilerleyen TB2L'nin Federasyon Kupası karşılaşmalarının TBFTV'den canlı yayınlanacağını kaydetti. TB2L Federasyon Kupası karşılaşmaları yarın Karşıyaka Spor Salonu ile Kuşadası Uğur İnan Spor Salonu'nda oynanacak karşılaşmalarla başlayacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz