« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Federasyon bu işin üzerine gitmeli

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 'Ankaragücü oyuncusu Broggi'ye şike teklif edildiği” iddiasına ilişkin, “Federasyon bu işin üzerine gitmeli” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gökçek, 9 Mayıs Avrupa Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen bisiklet turuna katıldı. Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile turu tamamlayan Gökçek, daha sonra gazetecilerin, “Ankaragücü oyuncusu Broggi'ye şike teklif edildiği” iddiasına ilişkin sorularını yanıtladı.

“Maalesef bizim Broggi'ye 200 bin Avro teklif etmişler. İki sefer telefon açmışlar” diyen Gökçek, şunları söyledi:

“İngilizce konuşmuşlar, evinin adresini istemişler. Bu işin üzerine federasyonun kesinlikle gitmesi lazım. Gizli numaradan aranmış olmasına rağmen federasyon mahkeme kanalıyla bu telefonların kime ait olduğunu rahatlıkla bulabilir.”

Bir gazetecinin “şüphelendiğiniz birileri var mı?” sorusunu Gökçek, “Hayır” diyerek yanıtladı.

“Bu bir provokasyon da olabilir ama bir realite” diyen Gökçek, Broggi'nin konuyu kendisine ve diğer bütün futbolcu arkadaşlarına söylediğini belirtti.

Broggi'yle konuştuğunu da kaydeden Melih Gökçek, “Üzüldük tabi. Böyle bir olayla ilgili kimseyi suçlamak mümkün değil” dedi.
Akşam oynanacak Ankaragücü-Fenerbahçe maçı ile ilgili skor tahminin sorulması üzerine de Gökçek, “İnşallah galip geleceğiz. Bir farkla olsun, bizim olsun” yanıtını verdi.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da aynı soruyu, “İyi olan kazansın. Bugün Avrupa Günü'nü kutluyoruz. Avrupa renklerine bürünmüş iki takımı bir arada görmek bizi son derece mutlu edecek” diye yanıtladı.

Bütün annelerin de Anneler Günü'nü kutlayan Bağış, “Artık AB şefkati ile anne şefkati birleşiyor” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.