« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Federasyon başkanlığına bir prens

İngiltere Kraliyeti'nin babası prens Charles'tan sonraki ikinci varisi olan 23 yaşındaki Prens William'ın, gelecek dönemde İngiltere Futbol federasyonu başkanlığı yapacağı açıklandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Prens Charles'ın resmi ikametgahı olan Clarance House'dan yapılan açıklamada, Prens Willam'ın gelecek yıl Dünya Kupası'nın oynandığı dönemde federasyon başkanlığı koltuğunda olacağına dikkat çekildi.

Koyu bir Aston Villa taraftarı olduğu bilinen Prens William'ın, daha ziyade temsili bir görev yapacağına ve başkanlığı amcası olan York Dükü Prens Andrew'dan devr alacağına dikkati çeken futbol yorumcuları ise, genç Prens'in bu görevi layıkıyla yerine getirebileceğini belirtiyor.

Prens William da yaptığı açıklamada, bu göreve layık görülmesinden büyük heyecan duyduğunu belirtirken, futbolun hem oynamayı, hem de seyretmeyi çok sevdiği bir spor dalı olduğunu ifade etti.

Prens Willam, futbolun İngilizlerin milli sporu olduğunu da kaydederek, başkanlığı döneminde İngiliz futbolunun büyük başarılar kazanmasını umduğunu söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.