GeriFutbol Federasyon Başkanı Doğan hayatını kaybetti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  219
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Federasyon Başkanı Doğan hayatını kaybetti

Federasyon Başkanı Doğan hayatını kaybetti
refid:9365088 ilişkili resim dosyası

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, Bodrum'da geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti.

Hasan Doğan'ın ani ölümü herkeste şok etkisi yarattı...

 

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, Bodrum'da geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti.

 

Özerten: Adam gibi adamdı

 

Atalay: Üzüntümüz çok büyük


Galatasaray'dan başsağlığı

Beşiktaş'dan başsağlığı

Fenerbahçe'den başsağlığı

Basketbol federasyonundan başsağlığı 

Bodrum'da kalp krizi soncu hayatını kaybeden Futbol Federaslyonu Başkanı Hasan Doğan'ın öğle yemeğini Fatih Terim ile birlikte Alkoçlar tesislerinde yediği daha sonra kaldığı Rixos Otele geçtiği öğrenildi.


Akşam saatlerinde Türk hamamına giren Hasan Doğan'ın daha sonra dinlenirken kalp krizi geçirdiği ve daha sonra hastaneye kaldırıldığı belirtiliyor.

 

Hasan Doğan'a hastanede 90 dakika müdehale edildiği fakat hayata döndürülemediği açıklandı.

 

Özel Bodrum Hastanesi yetkilileri, Hasan Doğan'ın 19.00 sıralarında hastaneye hayatını kaybetmiş bir şekilde geldiğini açıkladılar.

 

Hastane önünde toplanan çok sayıda vatandaş, Hasan Doğan için gözyaşı  dökerek üzüntü yaşıyorlar.

 

Hastaneye gelenler arasında Fatih Terim'in yanısıra, milli futbolcular  Rüştü, Semih ve Tuncay ile Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat,  Fenerbahçeli yönetici Mahmut Uslu, Ahmet Çakar, Kazım Kanat ile Bodrum  Kaymakamı Abdullah Kalkan'ın da olduğu bildirildi.

ÖZEL BODRUM HASTANESİ BAŞHEKİMİ OP. DR. ABDULLAH SERVET: “BAŞIMIZ SAĞOLSUN”

Özel Bodrum Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdullah Servet, “Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan hayatını kaybetti” dedi.
Abdullah Servet, hastane önünde gazetetecilere yaptığı açıklamada, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın kalp krizi geçirdiğini belirterek, “Bize söylendiği anda ilk müdahaleyi olay yerinde yaptık. Daha sonra sayın Doğan'ı ambulansla hastaneye aldık. Solunum ve kalp durmuştu. Yaklaşık 90 dakika hastaya müdahale ettik. Elimizden geleni yaptık, ancak Hasan Doğan'ı kaybettik. Başımız sağolsun” diye konuştu.

Servet, gazetecilerin, “Hasan Doğan'ın, sıcak havada yediği ağır yemekten dolayı kriz geçirmiş olabileceği yolundaki” soruları üzerine, “Tek başına yemek krize neden olmaz. Muhtemelen Hasan Doğan'da krize yatkınlık vardı” yanıtını verdi.


TFF'DEN AÇIKLAMA: "HASAN DOĞANI KAYBETTİK"


Türkiye Futbol Federasyonu, Başkan Hasan Doğan'ın vefatıyla ilgili açıklama yaptı.


TFF'nin resmi internet sitesinden yaptığı açıklama şöyle:


"Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, tatil için gittiği Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Hasan Doğan'ın, Bodrum'un Torba beldesindeki Alkoçlar Otel'de, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile yemek yerken kalp krizi geçirdiği ve Özel Bodrum Hastanesi'ne kaldırılarak kendisine müdahale edildiği ve burada hayatını kaybettiği bildirildi.


Türkiye Futbol Federsyonu Başkanı Hasan Doğan, 1956 yılında Kastamonu'nun Abana ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul'da yapan Doğan, 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra 1979-1980'de İngiltere'de lisan eğitimi aldı. 1981-1988 arası Koç Holding bünyesindeki Beldesan firmasında pazarlama koordinatörü olarak görev alan Doğan, 1988 yılında kurucusu olduğu Ramsey'in genel müdürlüğü görevini üstlendi.


Aysel Doğan ile evli olan ve Zeynep ile Selim adlı iki çocuğu bulunan Hasan Doğan, Ramsey Giy. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu üyeliği, Gürmen Giy. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu üyeliği, Kip-Teks Konf. İmalat Paz. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu başkanlığı, Star Medya Yayıncılık yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütüyordu.


Doğan, Levent Bıçakcı'nın Futbol Federasyonu başkanı olduğu dönemde federasyonda başkan vekili olarak görev almıştı. Hasan Doğan'ın bu görevleri dışında, İstanbul Sanayi Odası Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sanayi Konseyi, Boks Federasyonu Yönetim Kurulu üyelikleri bulunuyordu."

 

BAŞBAKAN ERDOĞAN'DA BODRUM'A GİDİYOR

Türkiye Futbol Federasyonu Hasan Doğan'ın geçirdiği ani kalp krizi sonucunda hayatını kaybetmesi futbol dünyasını şok etti. Bu acı haber üzerine kulüp başkanları da Bodrum'a akın etti.


Galatasaray Başkanı Adnan Polat hemen Hasan Doğan'ın kaldırıldığı hastaneye koşarken, yaptığı açıklamada "Haberi alınca şok oldum. Çok sevdiğim bir dostumu kaybettim. Çok üzgünüm" dedi. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören de Avusturya kampında takımının hazırlık maçını izlerken aldığı kötü haber üzerine karşılaşmayı yarıda bırakarak Türkiye'ye dönmek için harekete geçti.


Bordrum'daki evinde tatil yapan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve eşi Fulya Terim'de haberi alır almaz hastaneye koştu.


Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da Bodrum'a hareket ettiği öğrenildi.

 

-Türkiye Futbol Federasyonu 2 ay içerisinde seçime gidecek.

 

Hasan Doğan kimdir?

Futbol Federasyonu'nun 14-15 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen genel kurulda, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı seçilen Hasan Doğan, 1956 yılında Kastamonu'nun Abana ilçesinde doğdu.

İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul'da yapan Doğan, 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra 1979-1980'de İngiltere'de lisan eğitimi aldı. 1981-1988 arası Koç Holding bünyesindeki Beldesan firmasında pazarlama koordinatörü olarak görev alan Doğan, 1988 yılında kurucusu olduğu Ramsey'in genel müdürlüğü görevini üstlendi.

Aysel Doğan ile evli olan ve Zeynep ile Selim adlı iki çocuğu bulunan Hasan Doğan, Ramsey Giy. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu üyeliği, Gürmen Giy. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu üyeliği, Kip-Teks Konf. İmalat Paz. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu başkanlığı, Star Medya Yayıncılık yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürüttü.

Doğan, Levent Bıçakcı'nın Futbol Federasyonu başkanı olduğu dönemde federasyonda başkan vekili olarak görev almıştı.

Hasan Doğan'ın bu görevleri dışında, İstanbul Sanayi Odası Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği sanayi konseyi, Boks Federasyonu yönetim kurulu üyelikleri bulunuyor. Futbol Federasyonu Başkan adayı Doğan, bunun yanında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyeliği ile Beşiktaş Kulübü kongre üyesi olarak sporun içinde yer aldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle