Federal İş Ajansı Yüksek okulu Türkleri bekliyor

Taner TÜZÜN / NÜRNBERG - DHA
25.09.2014 - 11:27 | Son Güncelleme:

Almanya'nın Nürnberg kentinde Avrupa Metropol Bölgesi Nürnberg Türk- Alman İşadamları Derneği TİAD ile Federal İş Ajansı Yüksek Okulu'nun müşterek düzenlediği toplantıda ajansa bağlı yüksek okul tanıtıldı.

Toplantıda Federal İş Ajansı Yüksek Okulu Hukuk Profesörü Yasemin Körtek, Başkonsolos Asip Kaya, TİAD Başkanı Emre Hızlı, İş Ajansı Bavyera Başkan Yardımcısı Klaus Beier, Ajans Öğrenci Sorumlusu Andreas Nötscher, Çalışma Ataşesi Faruk Küçük ile çok sayıda veli ve Türk öğrenci hazır bulundu

MEZUNLARA İŞ GARANTİSİ
Yüksek okulu projeksiyon eşliğinde istatistiksel bilgiler vererek tanıtan Prof. Dr. Yasemin Körtek, üç yıllık eğitim sonunda başarılı olanlara iş garantisi verdiklerini anlattı. Okulda iş piyasası yöneticisi ile istihdam ve Danışma menajerleri yetiştirdiklerini ifade etti. Yüksek okula gitmek isteyenler bağlı bulundukları iş ajanslarına müracaat edebilecekler. Başkonsolos Asip Kaya, ajansla işbirliği anlaşması imzalandığını ve samimi bir yaklaşımla karşılaştıklarını ifade ederek eğitimin önemine dikkat çekti.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı