Dünya Haberleri

  FBI Başkanı Mueller Ankara’da

  Hürriyet Haber
  18.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Başkanı Robert S. Mueller'in, Ankara'da Türk hükümet yetkilileri ve meslektaşlarıyla temaslarda bulunduğunu bildirdi.

  MUELLER'E YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

  Büyükelçilikten yapılan açıklamada, "Mueller, terörle mücadelede süregelen önemli işbirliğimiz ve kanunların uygulanmasına ilişkin konuları ele almak üzere Ankara'daydı. Türkiye, terörle küresel mücadelede önemli ortaklarımızdandır ve Türkiye'nin PKK terör örgütüne karşı çabalarını güçlü bir şekilde desteklemekteyiz" denildi.

  FBI ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün, terör ve uluslar üstü örgütlü suçlarla mücadele konusunda uzun bir ortak çalışma geçmişine sahip olduğu belirtilen açıklamada, "Terör ve suçlulara karşı ortak mücadelemizde daha yakın ve daha etkili işbirliği için görüş alışverişinde bulunmayı istiyoruz" ifadesi kullanıldı. 

   

  Açıklamada, Mueller'in, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ile görüştüğü kaydedildi.

   

  Yoğun güvenlik önlemleri altında özel bir uçakla saat 11.00'de Ankara’ya gelen Mueller ise, herhangi bir açıklamada bulunmadı.

  En son 2005 yılında Türkiye’ye gelerek kritik görüşmelerde bulunan Mueller’in geçtiğimiz Nisan ayında Türkiye’ye yapmayı planladığı ziyaret son anda ertelenmişti.

  çantasında ise Irak’taki ABD askerlerinin çekilmesi, terör örgütü PKK ve son günlerde sıkça tartışılan demokratik açılım dosyaları olacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı