« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FB taraftarından ilginç pankart

Beko Basketbol Ligi'nde bu akşam oynanan Fenerbahçe Ülker - Efes Pilsen play-off final serisinde sarı lacivertli taraftarlar, futbol takımının son maçta Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda kaçırdığı şampiyonlukla ilgili ilginç pankartlar açtı. İşte dikkat çeken o pankartlar...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

 FENERBAHÇELİ TARAFTARLARDAN İLGİNÇ PANKART -FOTO GALERİ

 

Beko Basketbol Ligi play-off final serisinin 4. maçında, yine salonu dolduran ve takımlarına destek veren Fenerbahçeli Ülkerli taraftarlar, ilk yarıda takımlarına destekten çok yönetime tepki gösterdiler.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda özellikle pota arkası tribününde yer alan sarı-lacivertli taraftarların tepkileri dikkati çekti. “İçimiz yanıyor stat yansa ne olur”, “Aciz yönetim istemiyoruz”, “Asıl suçlular içimizi yakanlar” ve “Şükrü Saracoğlu ceza evi” şeklinde pankartlar açan taraftarlar, aynı şekilde yaptıkları tezahüratlarla tepkilerini dile getirdiler.

Bu arada, tribünde “Diktatör istifa” şeklinde bir pankartın da yer alması dikkati çekerken, salondaki bazı taraftarlar ise daha çok takımlarını desteklemekle ilgilendiler.

Mücadelenin 2. periyodunda, bitime 16 saniye kala her iki ekibin çalıştırıcıları üst üste 3 kez mola aldı. Her molanın ardından rakibin farklı bir taktiğini yakalayan teknik adamlar, üst üste molalar alarak buna karşılık vermeye çalıştı.

Karşılaşmayı basın mensuplarının bulunduğu bölümde takip eden ve geçen sezon doping yaptığı gerekçesiyle ceza alıp sahada yer almayan Efes Pilsenli oyuncu Kerem Gönlüm'e, bazı Fenerbahçeli taraftarlar tepki gösterdi. Taraftarlar, “Doping yapsana, doping yapsana, Kerem Gönlüm doping yapsana” diye tezahüratta bulundu.

Maçın son periyodunda Efes Pilsen'in pota altındaki mücadelede dışarı giden topu yakalamaya çalışan Fenerbahçe Ülkerli Preldzic, kameraya çarpınca elinden yaralandı. Bileğinde kanama olan genç oyuncu, yedeğe alınarak gerekli müdahale yapıldı.

Bu arada, bitime 2 dakika kala Fenerbahçe 79-73 öne geçince taraftarlar şampiyonluk şarkıları söylemeye başladı. Antrenör Ertuğrul Erdoğan, henüz her şeyin bitmediğini anlatan hareketler yaparak taraftarları sakinleştirmeye çalıştı.

Mücadelenin bitimine 23 saniye kala, Fenerbahçe Ülker'in, kenardan oyuna başlamasının ardından sayı bulmasıyla Efes Pilsen Antrenörü Ergin Ataman saha ortasına gelerek hakemlere itirazda bulundu. Fenerbahçeli taraftarlar bu sırada “Doping yapsana, doping yapsana, Ergin Ataman doping yapsana” şeklinde tezahürat yaptı.

Fenerbahçeli taraftarlar, takımlarının kazanmasının ardından büyük bir sevinç yaşayarak şampiyonluk şarkıları söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler