« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FB Divan Başkanı Günay: İstikrar istifayla sağlanmaz

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Fenerbahçe'nin tüm kurumları ve tüm branşlarıyla bir spor kulübü olduğunu, Aziz Yıldırım başkanlığındaki yönetimlerin şimdiye kadar her alanda yaptıklarının ortada durduğunu, kaçan bir şampiyonluk nedeniyle tüm bunların göz ardı edilmesinin büyük insafsızlık olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'nin devam eden projeleri ve her alanda lider bir kulüp olması için düşünülen planlar olduğunu vurgulayan Yüksel Günay, yönetime çağrı yaparak "İstikrar, istifayla sağlanamaz" dedi.

 

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Günay, Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu. Kaçan şampiyonluktan ziyade, bir yanlış anlama nedeniyle yaşanan olaylara ve taraftar protestolarına daha çok üzüldüklerini belirten Yüksel Günay, bu açıklamayı Fenerbahçe'nin senatosu niteliğindeki Yüksek Divan Kurulu adına yaptığının altını çizdi. Yüksel Günay şunları söyledi:

 

"İlk olarak şunu söylemek isterim ki; burada dile getireceğim görüşler sadece benim değil, kurulumuzun üyeleriyle bir şekilde üzerinde uzlaşmaya vardığımız görüşlerdir. Başlangıçta şunu söylemek isteriz ki; Fenerbahçe Spor Kulübü profesyonel futbol takımından ibaret değildir. Evet, futbol takımı kulübün vitrinidir ama bu sezon futbol dışındaki tüm takımlarımız ya şampiyon olmuş ya da halen şampiyonluk mücadelesi vermektedir. Futbol Takımımız da bize göre başarısız sayılmamalıdır. Çünkü tüm ezeli rakiplerini lig sıralamasında geride bırakmış, ancak şanssız bir şekilde son maçta şampiyonluğu Bursaspor'a kaptırmıştır. Burada büyük bir başarı elde eden Bursaspor'u da tebrik etmek lazımdır. Sahamızda yaşanan taraftar olaylarının; önceden planlanmamış olduğunu kesinlikle bildiğimiz, bir anlık yanılgı, o an için sonu düşünülmemiş iyi niyetli bir girişim ve yanlış anlama sonucu yapılan yanlış bir anons nedeniyle çıktığına inanmaktayız.

 

Toplum psikolojisiyle bir anda büyüyün tepkilerin, kesinlikle tüm geçmişi kapsayan yönetim anlayışına karşı yapıldığını düşünmemekteyiz. Bizi çok üzen bu olaylar ve o kara gün, orada yaşanmış ve bitmiştir ve Fenerbahçe'nin geleceğine etki etmemelidir. Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının bugüne kadar yaptıkları; bu kulübe, bu camiayı kazandırdığı maddi ve manevi şeyler ortadadır. Tüm bunları, bir kötü sonuç neticesinde kaçan bir şampiyonlukla göz ardı etmek bize göre büyük bir insafsızlıktır. Fenerbahçe'nin her alanda devam eden büyük projeleri ve bugün Fenerbahçe'yi yönetenlerin bu kulübü her alanda bir Dünya kulübü yapmak için hayal ve planları vardır. Bu nedenle, anlık duygusal kararlarla tüm bunlar heba edilmemelidir. Biz burada Başkan Aziz Yıldırım ve arkadaşlarına bir çağrı yapmak istiyoruz: İstikrar, istifayla sağlanamaz. Bu durumda alınacak duygusal bir karar kulübü ve camiayı kaosa sürüklemekten başka bir işe yaramaz. Fenerbahçemizi yönetenler ve geleceği hakkında söz hakkı olanlar, bunu en akılcı biçimde kullanmalıdır. Gün, bölünme ve ayrılma günü değil, birlik ve tek yürek olma günüdür."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.