« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FB’den derbiye 'İstiklal Savaşı' forması

Turkcell Süper Lig'de son haftada Trabzonspor'u yenerek şampiyonluğa ulaşmayı hedefleyen Fenerbahçe, bu zorlu mücadeleye çubuklu formayla çıkacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, şampiyonluk için sadece 90 dakikanın kaldığı belirtilerek, taraftarlardan maç günü çubuklu forma giymeleri istendi.


Açıklamada, şöyle denildi:
“Sınırların ötesinde, dünyanın her yerinde, Edirne'den Ardahan'a ülkemizin her noktasında, işçisinden çiftçisine, yaşlısından gencine, ona gönül veren herkesin umudunun, gururunun, sevincinin, üzüntüsünün bir parçasıdır çubuklu formamız. Onunla ağlar, onunla güleriz ve ondan asla vazgeçemeyiz. İstiklal Savaşı'nda kan döken şehitlerimiz arasında yer alan mensuplarımızla cepheye taşınan, üzerine Mehmetçiğin kutsal kanı dökülmüş bir tarihtir çubuklu formamız. Bugün de sporcusu, teknik adamı, yöneticisi, taraftarı, kısaca tüm camiamızın ortak çabası ile dökülen onca terle çıkılmış lig finalinde tarihe şahitlik ederken üstümüzde olmalıdır çubuklu formamız. Haftalardır kulübümüze ve camiamıza karşı akıl almaz derecede çirkin iftiraları atanlar, saldıranlar, akıttığımız teri önemsemeyenler, üzerimizdeki çubuklu forma ile birlikte tek vücut olduğumuzu görmelidir.


Fenerbahçeliler, önümüzde sadece 90 dakika var, gelin maç günü hepimiz çubuklu formamızı giyelim, futbolcularımız sahada mücadele ederken biz de tribünde üzerimizdeki çubuklu ile onlara destek olalım. Göreceksiniz 90 dakikanın sonunda sahada sporcularımız, tribünde ve dünyanın her yerinde taraftarlarımız üzerlerindeki çubuklu formaları ile tek yürek olacak ve bir kez daha tarih yazacaktır.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz