Spor Fazlı, Kumbul "Olur" dedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fazlı, Kumbul "Olur" dedi

YEREL HABERLER FAZLI, KUMBUL "OLUR" DEDİ

Başkan'dan izin alıp İstanbul'a gitmiş

Başkan Kumbul, Beşiktaş ile anlaşan golcü futbolcunun transferine yeşil ışık yaktı. Kocaeli maçından sonra konuyu yönetim kurulunda gündeme getirip 10 milyon dolardan satışa çıkarılmasını önerecek.

Fiyatı 6 trilyon Pazartesi günü İstanbul'a giderek Beşiktaşlı yöneticilerle görüşen ve prensipte anlaşan Fazlı, sezon sonunda Antalyaspor ile vedalaşmaya hazırlanıyor. Bu transferin gerçekleşmesi için son sözü söyleyecek olan Başkan Bekir Kumbul da golcü futbolcunun Beşiktaş'a gitmesine yeşil ışık yaktı. Kumbul, Kocaelispor maçından sonra yapılacak yönetim kurulu toplantısında konuyu gündeme getirip 10 milyon doları veren olursa Fazlı'nın satılmasını önerecek.

Kumbul’dan izin Başkan Kumbul, kırmızı beyazlı takımın önümüzdeki sezon UEFA Kupası'nda mücadele edeceğini düşünerek, daha önce de Trabzon ve F.Bahçe'nin talip olduğu Fazlı'nın Antalyaspor'dan gitmesine karşı çıkmıştı. İsmi Trabzon ve F.Bahçe'nin gündeminde iken sessiz kalan Fazlı ise, Beşiktaş'tan teklif alınca siyah beyazlı yöneticilerle görüşmek için Başkan Kumbul'dan izin istedi. Kumbul'dan izin alarak gittiği İstanbul'da Beşiktaş yöneticileri görüşüp prensipte anlaştı.

Beşiktaş'a cevap Önceki gün Beşiktaş Transfer Komitesi Başkanı Ahmet Hamoğlu ile yaptığı görüşmeden sonra Antalya'ya dönen Fazlı, Kumbul'a bilgi verdi ve bu kulübe transfer olması için yeşil ışık yakmasını istedi. Kumbul, daha sonra kendisini telefonla arayıp golcü futbolcu için fiyat isteyen Hamoğlu'na da ‘‘Kocaelispor maçından sonra konuyu yönetim kurulu toplantısında gündeme getiririm. Ancak bu futbolcu için 10 milyon doların altında bir rakam beklemeyin’’ cevabı verdi.

Rekor olacak Antalyaspor ile bir yıllık daha sözleşmesi bulunan Fazlı, Başkan Kumbul'un aklından geçen bu rakam karşılığında Beşiktaş'a transfer olursa, Antalyaspor'un tarihinde görülmemiş bir rekora imza atacak. Antalyaspor'un bugüne kadar sattığı en pahalı futbolcu iki yıl önce Altay'a giden Bayram olmuş ve kulübün kasasına bu transferden 850 bin dolar girmişti. Fazlı, Beşiktaş'a 10 milyon dolara giderse Bayram'ın transfer rekorunu 11 kat fazlasıyla kırmış olacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle