"Nedim Bubik" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nedim Bubik" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nedim Bubik

Fazla laf gereksiz görüntüler yeterli

GEÇENLERDE yolum Alsancak 1376 Sokak’a düştü.

Hani Swissotel Efes’in yanındaki, Kızılay’ın sokağı. Tam da bir kaç günlük yağmur sonrasıydı. Ertesi gün ayakkabılarımın hakkından bizim boyacı Selim /images/100/0x0/55eb6c44f018fbb8f8c01de9 gelebildi. Pantalonumun, inanın abartmıyorum, iki paçası da çamurlandı. Haaa, yine abartmıyorum, karşıdan karşıya, oradaki esnafın yerleştirdiği taşlara basarak geçebildik. Gerçi bugünlerde de yağmur var ve o sokakla çevresindekilerde durum hiç farklı değildir. O bölgede oturanların, çalışanların işi hiç kolay da değildir. Sorumlu aramıyorum, yalnızca yaşananları aktarmak istiyorum. Lafı fazla uzatmayacağım. Bizim Mustafa Oğuz’a rica ettim, manzarayı bir güzel görüntüledi. Ve de sözü o sokakta çalışan, saygıyla andığım, bir dostumuzun, meslektaşımızın kızına bırakıyorum, özetle:

Alsancak’ta ‘Survivor’

“Önce Süperonline gelip yolu kazarak kabloları döşedi. Onunla aynı zamanda İZSU gelip karşı tarafı kazarak boruları genişletti. Onlar 2-3 gün içerisinde bu işleri yapıp kapattıktan sonra aynı yeri doğalgazcılar açtı, boru döşediler. Onların döşeyip kapattıkları yerler yine kazıldı, kaldırım taşları söküldü. /images/100/0x0/55eb6c44f018fbb8f8c01debBelediye kapattı, arkasından aynı yerleri Telekom kazdı. Daha sonra Süperonline döşediği kabloları tekrar söktü. Bu arada bütün yolları altüst edildiğinde akıllara kanalizasyon geldi. Ortalık yine kazıldı. Yağmur da bastırınca buraların rezaletini ve kokusunu anlatmam biraz zor. Burada bir ‘survivor’ yaşandı. Karşıdan karşıya geçilemez bir hal aldı. Araçlar giremedi, dolayısıyla çöp alınamadı. Kanalizasyon yapılırken borular patladı, ortalığı pislik aldı... Daha sonra elektrik kablolarını yerin altına alma çalışmaları başladı... Sonra kanalizasyonun ana kanallarını da değiştirmeye karar verdiler. Kısacası; bir kere açılıp yapılacak işti. Biri yaptı kapattı, diğeri aynı yeri tekrar açtı. Sonra bir başkası diğerinin kapattığı yeri açtı... Tabii, açarken sürekli boruları patlattılar... Sular kesildi. Susuz kaldık. Sürekli iş makineleri çalıştığı için ofiste müşterilerimizle konuştuğumuzu bile duyamaz hale geldik. Alsancak’tan haberler şimdilik böyle.”
Sağolsun iyi çalışmalar da dilemiş...
Ne diyeyim, gerçekten kolay gelsin...

 

/images/100/0x0/55eb6c44f018fbb8f8c01ded

X