Fazla et yemek organları yaşlandırır mı?

11.06.2018 - 10:17 | Son Güncelleme:

LC Waikiki Aile Buluşmaları’nın üçüncü durağı olan İzmir’de “Sağlıklı çocuklar yetiştirmenin püf noktaları” tartışılacak. Uzman Dr. Ender Saraç ve oyuncu İrem Helvacıoğlu’nun konuk olacağı buluşma 30 Haziran Cumartesi günü Gaziemir Optimum AVM’de gerçekleşecek.

LC Waikiki Aile Buluşmaları devam ediyor. İstanbul ve Antalya’dan sonra üçüncü durak İzmir! 30 Haziran Cumartesi günü saat 16.30’da Gaziemir Optimum AVM’de gerçekleşecek buluşmanın konukları Uzman Dr. Ender Saraç ve oyuncu İrem Helvacıoğlu. Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt’un moderatörlüğünü üstlendiği buluşmada “Sağlıklı çocuklar yetiştirmenin püf noktaları” tartışılacak. Ayrıca “Fazla et yemek organları yaşlandırır mı?” sorusuna da yanıt aranacak.

Herkese imzalı kitap hediye edilecek

Hürriyet Kitap’tan çıkan ve alanında uzman 13 ismin çocuk yetiştirme konusundaki görüşlerinin yer aldığı “200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi” de kitabın editörü Ömür Kurt tarafından imzalanarak katılımcılara hediye edilecek. Bir çiftin bebek yapmaya karar vermesinden bebeğin altı yaşını bitirinceye dek geçen süreçteki eğitimini içeren kitap, alanında ilk olma özelliği taşıyor. Bebek bakımından emzirmeye, beslenme alışkanlıklarından mahremiyet eğitimine kadar 0-6 yaş dilimindeki çocuk yetiştirmek konusundaki tüm sorulara yanıt arıyor.

Fazla et yemek organları yaşlandırır mı?

Son zamanlarda uzmanların çokça üzerinde durduğu et tüketim alışkanlıkları konusunda hem yurt içinde hem de yurt dışında çeşitli oluşumlar kurulmaya başlandı. Vejetaryen dernekleri et tüketmenin hayvan haklarına aykırı olduğunu ve insan sağlığını tehdit ettiğini belirtirken, uzmanlar et yemenin insan vücudu için bir ihtiyaç olduğunu söylüyor. LC Waikiki Aile Buluşmaları’nın üçüncü durağı olan İzmir’de Uzman Dr. Ender Saraç vücudun et ihtiyacının ne kadar olduğunu açıklayacak ve mevsimine göre balık tüketiminden, sağlıklı çocuklar yetiştirmenin püf noktalarının neler olduğuna dek pek çok soruya yanıt verecek.

Etiketler:
Sayfa Başı