Gündem Haberleri

GÜNDEM

  "Fazla büyütmeyin"

  Hürriyet Haber
  27 Eylül 2012 - 14:40Son Güncelleme : 27 Eylül 2012 - 14:45

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türk halk müziği sanatçısı ve söz yazarı Neşet Ertaş'ın tabutundaki, “Kırşehir Belediyesi” yazısının sosyal medyada eleştirilmesiyle ilgili konuştu.

  nGünay: “Sosyal medyada saygısızlık addedildi. Fazla büyütülmemesi gerektiğini düşünüyorum. Sevgili Neşet Ertaş'a milletin her kesiminin ayrıntısız, ne kadar sahip çıktığını, ne kadar sevdiğini ve yücelttiğini hep beraber yaşadık. Gereksiz tartışmalarla bu güzel töreni, bu sevgi hadisesi olan töreni gölgelemeyelim” dedi.

  Günay, Dünya Turizm Günü dolayısıyla Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği'nin (TUROB) düzenlediği toplantı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Fazla büyütmeyin ERTAŞ'IN CENAZESİNDE ÖRTÜ TARTIŞMASI

  KIRŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

  Bakan Günay, bir gazetecinin, Türk halk müziği sanatçısı ve söz yazarı Neşet Ertaş'ın tabutundaki “Kırşehir Belediyesi” yazısının eleştirilmesiyle ilgili sorusu üzerine, şöyle konuştu:
  “Sosyal medyada saygısızlık addedildi. Fazla büyütülmemesi gerektiğini düşünüyorum. Sevgili Neşet Ertaş'a, milletin her kesiminin ayrıntısız, ne kadar sahip çıktığını, ne kadar sevdiğini ve yücelttiğini hep beraber yaşadık. Gereksiz tartışmalarla güzel töreni, bu sevgi hadisesi olan töreni gölgelemeyelim. Belediye araçlarını ve imkanlarını seferber etti. İzmir'e kadar gittiler mi bilmiyorum ama Ankara'ya kadar geldiler. Bu arada örtünün tümüyle tabutu kapatmamasını dikkatsizlik olarak algılıyorum. Zaten sevgili Neşet Ertaş Kırşehirli.”
  Taputun üzerine yapıştırılan şeffaf dosyanın içerisindeki Neşet Ertaş'ın ismiyle ilgili eleştirilere ilişkin soru üzerine Bakan Günay, her zaman tabutun üzerine isim yazıldığını ifade ederek, cenazeyi 06.00'dan 18.00'e kadar Ankara Esenboğa Havaalanı'ndan mezar yerine kadar takip ettiğini anlattı.

  Günay, “Bu tür ayrıntılar demek ki başka işi olmayan arkadaşlarımızın 'Acaba nereden eleştirsek?' diye arayıp buldukları ayrıntılar. Bu ayrıntılarla kamuoyunu meşgul etmeyelim. Dosyaya kağıt mı konmuş, belediyenin ismi mi gözüküyormuş, bence bunlar ayrıntıdır. O kadar büyük bir sevgi seli vardı ki, sevgi selinin önünde bunlar çakıl taşı bile olmaz” dedi.

  NEŞET ERTAŞ’I ON BİNLER UĞURLADI


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı