Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Fazilet'li kadınlar

Ayşen GÜR

Hürriyet yazarı Emin Çölaşan'ın bir yazısından alıntı (27 Şubat):

‘‘Sütununda her gün türbana övgü düzen fazilet abidesi Nazlı hanım, seçimde Fazilet milletvekili olacak. Haydi buyursun, eğer yüreği yetiyorsa, Meclis'e kendisi türbanla gelsin! Oyunu başka kadınların sırtından oynamasın.’’

Akit yazarı Hasan Karakaya'nın bir yazısından alıntı (28 Şubat):

‘‘Haydi ileri deyip de DYP'den ilerisinin olmadığını gören Oya Akgönenç Hanımefendi, gemiyi en son terkedip Fazilet saflarına geçenlerden. Ve elbette aday! Hem de en ön sıradan... Yakasında 75. Yıl Rozeti, dilinde ise 'Fazilet'te Atatürkçü olmayan yobazlar da var... Yavaş yavaş onlar da temizlenecek!' söylemiyle 'ileri'ye doğru yürüyor! Halil Ürün son anda harcanmış ne gam: Oya Hanımefendi gibi çağdaş bayanlarımız var ya; daha ne istiyosssunuz?’’

Nazlı Ilıcak ve Oya Akgönenç, FP'nin başörtüsüz iki milletvekili adayı. Birbirine taban tabana zıt iki yazar, Emin Çölaşan ve Hasan Karakaya, bu iki FP'li kadına ateş püskürmekte birleşiyorlar.

Ilıcak'la Akgönenç'in ortak özellikleri partiye sonradan, tepeden inme girmeleri. Halbuki FP tabanda kadınların canla başla çalışmasıyla ünlü bir parti.

Başları açık ya da kapalı, tepeden gelip diğer kadınların önüne geçen kadınlara insan tepki duyuyor. Ama Fazilet'te kadınlara asıl hakrsızlığı yapan, tepeden inmeci bir-iki prensesten çok, partinin erkekleri.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI