Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fazıl Say, Vedat Kosal için çalacak

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gürer Aykal'ın yönettiği Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın eşliğinde de Çaykovski'nin 1 No'lu piyano konçertosunu seslendirecek

BOĞAZİÇİ Üniversitesi Albert Long Hall, sanatçılar arası dayanışmanın güzel örneklerinden birine sahne olmaya hazırlanıyor. Üniversite'de 18 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan Fazıl Say konserinin geliri, beyin ameliyatı geçirmiş olan sanatçımız Vedat Kosal'ın tedavisi için harcanacak. Dünyada gişe rekorları kıran, CD'leri ve konserleriyle olay yaratan piyanist bestecimiz Fazıl Say, 18 Aralık tarihinde Boğaziçi Üniversitesi'nde iki resital verecek.

Birincisi saat 16.00'da yalnız öğrencilerin katılacağı Bach, Beethoven, Debussy ve kendine ait caz müziği tarzındaki yapıtlarından oluşan söyleşili bir program olacak.

Saat 20.00'de başlayacak olan ikinci programın geliri ise Vedat Kosal'ın tedavisi için harcanacak. Say, ikinci programda bugüne kadar Türkiye'de hiç seslendirmediği yapıtları seslendirecek.

Konserde beyin ameliyatı geçiren ve halen Münih'te ışın tedavisi gören Vedat Kosal'a destek olunurken, dünyaca ünlü bestecimiz Kamran İnce'nin depremzedeler için yazdığı parça da tanıtılacak.

Konserin bilet fiyatları 20 ile 50 milyon arasında değişiyor. Bilet ve rezervasyon için 0 212 263 15 40'dan BÜ Halkla İlişkiler aranabilir. Çaykovski çalacak

Fazıl Say,İstanbul'daki ikinci konserini de 19 Aralık salı günü saat 20.00'de Lütfi Kırdar Konser Salonu'nda verecek.

Gürer Aykal'ın yönettiği Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın eşliğinde Çaykovski'nin 1 No'lu piyano konçertosunu seslendirecek.

Aynı konser 20 Aralık çarşamba günü saat 20.30'da İzmir'de Efes Convention Center'da,22 Aralık cuma günü saat 20.00'de de ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde tekrarlanacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz