« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Favori Sammer

Başkan Adnan Polat’la görüşen Matthias Sammer, "G.Saray’dan haber bekliyorum" diye haber yollayınca Haldun Üstünel ve Adnan Sezgin Almanya’ya gitti.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’da 6 Nisan’dan bu yana süren teknik direktör arayışları sonuçlanmak üzere... Daha önce Hollandalı Luis Van Gaal, Fransız Deschamps, Danimarkalı Laudrup ve Alman Christoph Daum’la temasa geçen sarı kırmızılılarda şimdi de Matthias Sammer ismi öne çıktı. Sarı kırmızılı takımı genç bir teknik adama teslim etmek isteyen Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Alman futbolunun yükselen değeri Matthias Sammer için bizzat girişimde bulundu.

Polat’a haber gönderdi

Polat’ın geçen hafta Almanya’da gizlice görüştüğü Sammer’in Galatasaray’ın teklifine son derece sıcak baktığı ve dostlarına, "Ben, Başkan Adnan Polat’la görüştüm ve şartlarımı sundum. Türkiye ve Galatasaray heyecan verici. Ben ve ekibim G.Saray için hazırız" dediği ve Polat’a haber gönderdiği öğrenildi.

Almanya’ya gittiler

Fransız Deschamps’tan da haber bekleyen Adnan Polat, Matthias Sammer’in çağrısı üzerine futbol şubesinden Haldun Üstünel ile Adnan Sezgin’i Almanya’ya gönderdi. Sammer ve menajeri ile dün bir araya gelen Üstünel-Sezgin ikilisinin, İstanbul dönüşü Başkan Adnan Polat’a geniş bir rapor sunacakları ifade edildi.

Matthias Sammer, Bundesliga’da 2000-2004 yılları arasında Borussia Dortmund ve 2004-05 sezonunda Stuttgart takımlarını çalıştırdı. Son 3 yıldır Almanya Futbol Federasyonu bünyesinde direktör olarak görev yapan Sammer, alt yapıdan A takıma kadar araştırma, taktik geliştirme gibi çeşitli projeler üzerinde çalışıyor.

Sarı kırmızılıların Laudrup ve Deschamps ile yaptıkları temas sonrasında Sammer konusunda karara varacakları belirtilirken, yeni teknik direktörün önümüzdeki hafta içerisinde açıklanmasının beklendiği ifade edildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz