Spor Favori olduğumuzu söylemek için erken
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Favori olduğumuzu söylemek için erken

Romain Grosjean, pek çokları tarafından Spa'da zaferin en güçlü adayı olarak gösterilmelerine rağmen, Lotus'un durumu gözden geçirmesi gerektiğini ve henüz böyle konuşmalar iin erken olduğunu söyledi.

turkiyef1.com'un haberine göre, Enstone merkezli takımın Macaristan'da iki pilotuyla da podyuda yer alması ve Spa'nın E20'ye uyumlu olacağı düşüncesi, Lotus'u hafta sonunun güçlü favorilerinden biri haline getirdi.

Ancak Grosjean'a göre bu yıl alınan dersler, her yarışta form durumunun tahmin edilmesinin çok güç olduğunu gösteriyor.

"Her zaman çok zor. Monte Carlo'ya giderken insanlar buranın yavaş bir pist olduğunu ve arabanın uymayacağını söylediler ama çok iyiydik. Burada da iyi görünüyor ve umarım iyi iş çıkarırız. Ancak henüz ilk günden kazanacaımızı söyleyemeyiz."

"İlk önce Cuma günü çalışmalarımızı tamamlayıp sıralamalar önce nerede olduğumuzu, neler yapmamız gerektiğini görmeliyiz."

Lotus bu sezon lastik ısıları konuunda hassas bir grafik çizmiş ve soğuk havalarda bekleneni verememişti.

Grosjean, takımın bu yönde geliştiğini ve bu gelişimin, kendilerine sıralamada ön sıralarda bir yer kazandırmasını umut ettiğini söyledi.

"Bence bu konuda geçmişe oranla çok daha iyiyiz. Silverstone'da soğuk havada sert hamuru ço iyi çalıştırdık. Orta sert hamurun performansı belki o kadar iyi değildi ama bu konuda endişelenmiyorum."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle