« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Favori isim Antiç

F.Bahçe yönetiminin gündemindeki ilk isim Radomir Antiç. Listede Fransız Jacquet, Fernandez, Tigana, Alman Vogts, Ribbeck, Brezilyalı Piazza ve Hollandalı Stevens de yer alıyor.

Alper MERT
SON GÜNCELLEME
YUGOSLAV AĞIRLIKTA

F.Bahçe, Mustafa Denizli defterini kapattıktan sonra gözünü yabancı teknik direktöre çevirdi. Alınan tarihi karar sonrası başkan Aziz Yıldırım'ın telefonu hiç susmadı. Bir çok ünlü menajer, Yıldırım'ı arayarak Avrupa'nın gözde isimlerini önerdi. Ancak sarı lacivertli yönetimin, takımdaki Yugoslav futbolcuların çokluğundan dolayı Yugoslav teknik direktör üzerinde durduğu belirtildi.

SUSİC-HADZİBEGİC

Bu gelişmelerden sonra gözler bir zamanlar F.Bahçe formasını giyen ve halen Real Oviedo'yu çalıştıran Radomir Antiç'e çevrildi. Başarılı çalıştırıcıyla temasa geçilirken, İstanbulspor'un eski hocası Saffet Susiç'in adı ortaya atıldı. Ancak Boşnak çalıştırıcının bu teklifi kabul etmediği iddia edildi. Ardından Real Betis'i 1. Lige çıkartan 44 yaşındaki Faruk Hadzibegiç'in ismi gündeme geldi.

LİSTE KABARIK

Bu 3 ismin yanı sıra Celalettin Bilgiç, yönetime 3 antrenör daha önerdi. İtalyan Tardelli ve Bigon ile Gana Milli Takımı'nın hocası Dossena... Ancak yönetim bunlara ilgi göstermedi. Bu isimlerin yanı sıra River Plate'nin eski hocası Osvaldo Piazza, Alman Berti Vogts, Erich Ribbeck, Schalke 04'ün çalıştırıcısı Stevens, PSG'nin Fransız patronu Fernandez, Aime Jacquet ile Fulham'dan Tigana'nın isimleri teknik patron adayı olarak geçiyor.

KOMİTE TAMAM

Bu arada Luis Fernandez ile yapılan ön görüşmede, ‘‘Sözleşmem devam ediyor. Şu anda görev kabul edemem’’ cevabı alındı. Ayrıca Türkiye'den de Aykut Kocaman, Ersun Yanal ve Nejat Biyediç'in isimleri, sarı lacivertli takımın teknik direktörlüğü için geçiyor. Dünkü yönetim kurulu toplantısı sonrası Sadettin Saran, Hamdi Akın ve Uğur Dündar teknik direktör belirleme komitesini oluşturdu.

Bunları da Beğenebilirsiniz