Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Favori Cimbom

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ABD ve Avrupa'nın gözdesi G.Saray

Danimarka basını sarı kırmızılıların kupayı kazanacağını iddia ederken, ABD kanalı FOX Sports'un internetteki sitesindeki, tahmin yarışmasında G.Saray, Arsenal'i geçti. ESPN ise Aslan'ı dünyanın en iyi 16. takımı ilan etti.

GALATASARAY bir dünya markası... Bugün Arsenal ile UEFA kupası oynayacak olan Cimbom'a dünyanın dört bir yanından destek geliyor ve kupayı kazanacağı iddaları her geçen an artıyor. Bunlardan önde gelenler arasında Danimarka basını yer alıyor.

Galatasaray'lı oyuncular ve Fatih Terim'in tek tek biografilerini yayınlayan Toto Gazetesi (Tips Bladet) Galatasaray'ın son iki yıl sergilediği futbolla Avrupa'da çığır aştığını, Fatih Terim'in Türklere mücadeleyi öğrettiğini yazdı.

Hakan Şükür ile Arsenal'in golcü oyuncusu Thirey Henry arasında karşılaştırma da yapan gazete, Fatih Terim'li Cimbom'un açtığı çağ sonrası kupaya daha yakın olduğunu belirtti. Bu arada Milli Takım'ın eski teknik direktörü Seep Piontek Terim'le görüştü ve başarı diledi.

FOX yayınlıyor

ABD'de yaşayan futbolseverler, UEFA Kupası finalini Galatasaray'ın kazanacağı tahmininde bulundular. Bu arada FOX Televizyonu Spor Kanalı da maçı naklen yayınlayacağını ilan etti. Düzenlenen,gg‘‘Galatasaray-Arsenal maçını kim kazanacak ?’’ tahmin yarışmasına, şu ana dek 1428 kişi katıldı. Yüzde 51.5'la Aslan Arsenal önünde bulunuyor.

16.sırada yer aldı

Galatasaray'ın, dünyanın önde gelen 25 futbol takımı içinde 16. sırada bulunduğu bildirildi. ABD'nin spor TV kanalı ESPN tarafından yayınlanan listede takımlar, Galatasaray, 232.35 puanla 16.cı oldu. Manchester United, 344.81 puanla birinci durumda. Bu takımı 336.76 puanla Lazio ve 319.64 puanla da B. Münih izliyor.

HERŞEY YASAK!

Danimarka polisi, Parken Stadı'na astığı tabelada stada sokulmayacak maddelerin listesini yayınladı. Listede cep telefonundan, sert meyvelere, kalemden, kornaya kadar herşey yasaklanmış.

5 bin 500 polis kuş uçurtmuyor

Parken'de olağanüstü hal

DANİMARKA polisi alarmda... Bugün UEFA Kupası finaline evsahipliği yapacak olan Kopenhag'ta polis Türk ve İngiliz taraftarlarını yan yana getirmemek için büyük çaba harcarken, stada hiç bir basın mensubunu almıyor. TV'ler stat dışında ekiplerini kurarken, UEFA tarafından akretide olanların dışında kimse stada yaklaştırılmıyor.

Stat içine sokulmayacakların listesi de dün Parken Stadı'nın girişine asıldı. Listede radyodan, içiceğe, meyveden, sopalı bayrağa ve kesici her türlü alete kadar bir çok maddenin sokulmasının yasak olduğu belirtildi. Bu arada dün 7 uçakla Danimarka'ya gelen İngilizler'i Ada ve Danimarka polisi işbirliği ile koruma altına aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz