« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Faturayı Terim öder

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Halil Altıntop ve İbrahim Kaş’ın Euro 2008’de yer almamaları sürpriz sayılmaz. Ancak, Tümer’in olduğu yerde Yıldıray’ın şans bulamaması şaşırtıcı. Seçimi Terim yaptı, sonuçlarına da kendisi katlanır.

A Milli Futbol Takımımız’ın 23 kişilik Euro 2008 kadrosundan önceki gün çıkarılan Yıldıray Baştürk, Halil Altıntop ve İbrahim Kaş’ın durumları tartışılmaya devam ediyor. Teknik direktör Fatih Terim’in belirlediği bu isimlerden Yıldıray Baştürk sürpriz olarak değerlendirilirken İbrahim Kaş ve Halil Altıntop’un kadrodan çıkarılması normal karşılandı. Hürriyet yazarları, "Terim, tercihini yapıp böyle bir karara vardı. Alınacak sonuçlarda faturayı da kendisi öder" görüşünü savundular. İşte yorumlar...

Can BARTU: Keyifsiz bir durum

KADRODAN çıkan oyuncular için keyifsiz bir durum. Terim, bu oyuncuları çağırmadan önce yapsaydı, daha iyi olurdu. Bana göre milli takımın kadrosu cazip değil. Oraya çağrılmayacak bir sürü oyuncu var. Dışarıda kalan en az 3-4 oyuncu var ki, kadrodakilerden çok daha iyi. Bu oyuncular çağrılsaydı çok daha faydalı olurlardı. Yine de antrenörlük görüşüdür. Hesabını da Terim verecektir.

Erman TOROĞLU: Tümer var Yıldıray yok

FATİH Terim, ne Yıldıray’dan, ne de Halil’den bir türlü haz etmedi. Tümer’in olduğu yerde özellikle Yıldıray’ın olmaması tuhaf. İbrahim Kaş için bir şey diyemeyiz. Çünkü o kendi takımında bile doğru dürüst oynamıyor. A.Gücü’nden G.Saray’a gelen Emre Güngör, A Milli Takım’ın vazgeçilmezi olmak için kısa sürede bu kadar aşama mı kaydetti. Aynı Emre, A.Gücü’nde kalsaydı, ne olurdu?

İlhan SÖYLER: Sorumlusu Terim!..

MİLLİ takımın orkestra şefi Fatih Terim. Elinde kullanabileceği birçok enstrüman vardı. Bu ekipten 3 kişiyi çıkarması gerekiyordu. Terim’in rakiplere göre bir oyun felsefesi var. Kimin nasıl bir performans göstereceğini biliyor. Hiçbir teknik adam elindeki yararlı futbolcusunu çıkarmak istemez. Kendi uçağını kendi yapar. Bir arıza olursa da suçlu kendisi olur.

Kokut GÖZE: Başından belliydi

TERİM’in kafasındaki 23 kişilik kadro bir eksik veya fazlası ile işin başında belliydi. Ayrıca, söylemleri ile Euro 2008’de oynayacağımız oyun şablonunu her fırsatta anlatıyor Terim... Düşüncede ve davranışta farklı bir oyun düzeni uygulayacağız. Savunarak- rakibi zorlayarak ve bozarak değil, hücuma yönelerek kazanmanın yollarını arayacağız. Terim’in tercihi de böyle gerçekleşti.

Altan TANRIKULU: Yıldıray’ın yeri ilk 11

TERİM’in kararlarına güveniyor ve saygı duyuyorum.. Ama dünyanın en iyi teknik adamı bile hata yapabilir. Yıldıray gibi dünyanın en iyi dördüncü liginin üst düzey takımında forma giyen bir futbolcunun denenmesi söz konusu olamaz.. Bence ilk onbirde oynamalıydı. Tümer’in neden tercih edildiği ile ilgili açıklamalar da tatmin edici değildi.. Halil ve İbrahim’in çıkarılışları ise normal.

Bunları da Beğenebilirsiniz