Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatura Ümit'e

Tribünler Fenerbahçeli futbolcu için ikiye bölünürken, Ümit Özat’a tepki gösterenler yanında "Büyük kaptan" diye tempo tutanlar da vardı. Zico da basın toplantısında kaptanını savundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇELİ taraftarlar dün gece Dinamo Kiev’e elenmelerinin faturasını kaptan Ümit Özat’a kesti. Maçın sonlarına doğru, kaptanı topla buluştuğu anlarda ıslıklarla protesto eden sarı lacivertli tribünler ikiye bölündü. Ümit’e gösterilen tepkiye bir başka grup taraftar, karşı çıkarak "Büyük kaptan" diye tempo tuttular.

Yorum yapmadı

Geçtiğimiz hafta oynanan Çaykur Rizespor maçında Önder Turacı’nın isabetsiz bir vuruşu sonrasına tribünlerden aldığı tepkiyi yorumlayarak, taraftarı desteğe davet eden Ümit, bu kez aynı tepkiyi kendisi gördü. Maçın son dakikalarında tribünlerin olumsuz tavrına rağmen mücadeleci görüntüsüyle Şükrü Saracoğlu Stadı’nı dolduran, büyük bir çoğunluğun alkışını alan Ümit, konuyla ilgili yorum yapmadı.

Zico savundu

Yaklaşık 4 yıldır Fenerbahçe formasını giyen Ümit, ilk kez böyle bir olumsuzlukla karşı karşıya kaldı. Ümit’e gösterilen bu tepkiye teknik direktör Zico, yorum yaptı. Basın toplantısında kaptanı savunan Brezilyalı çalıştırıcı, "Taraftar her zaman takımına yol gösterir. Ancak, Ümit Özat benim takımımda iyi bir profesyonel. Canını dişine takarak sahada mücadelesini veriyor. Arkadaşlarını da ateşliyor. Bu yüzden tepkinin yersiz olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz