ORDU HABERLERİ

Fatsa’da Kızılay’dan Öğrencilere Diş Taraması

IHA
25.02.2015 - 18:13Son Güncelleme :

ORDU’NUN FATSA İLÇESİNDE KIZILAY FATSA ŞUBESİ’NCE, İLÇEYE BAĞLI KÖSEBUCAĞI MAHALLESİ’NDE BULUNAN ÖĞRENCİLERE DİŞ TARAMASI YAPILDI.

IHA

Ordu’nun Fatsa ilçesinde Kızılay Fatsa Şubesi’nce, ilçeye bağlı Kösebucağı Mahallesi’nde bulunan öğrencilere diş taraması yapıldı.
Kösebucağı Okulu’nda öğrenim gören 70 öğrenciye Kızılay Fatsa Temsilciliği’nce temin edilen diş macunu ve diş fırçaları dağıtılarak Diş Hekimi Murat Kaynaroğlu tarafından ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı.
Muayene olmak için sıralarında oturan arkadaşlarını ve diş hekimini izleyen minik öğrenciler, ilginç görüntüler oluşturdu. Diş hekiminin muayenesi sırasında ağzını açan arkadaşlarını takip eden küçük öğrencilerden bazılarının farkında olmadan ağzını açtığı, bazılarının da elleriyle ağzını kapattığı görüldü.
Kızılay etkinlikleri çerçevesinde ağız ve diş sağlığı bakımını öğrencilere yönelik gerçekleştirdiklerini belirten Kızılay Fatsa İlçe Başkan Erdi Şevketoğulları, “Kızılay, yurt içinde ve dışında savaş, deprem, hastalık salgını, yangın ve su baskını gibi durumlarda zarar görenlere yardım eden, ilaç, yiyecek, giyecek, çadır sağlayan ve bağışlarla yaşayan bir kurumdur. Yurdun muhtelif yerlerinde ortaya çıkan tabii afet ve felaketlerde, Kızılay bütün imkanlarıyla felaketzedelerin ilk ve acil yardımlarına koşar. Böyle durumlarda vatandaşların barınmaları, beslenme ve tedavileri Kızılay ekiplerince karşılanmaktadır. Ayrıca başka devletlerde meydana gelen afet yardımlarına katılır. Ekipler göndererek, malzeme ve para yardımında bulunur. Kızılayın, savaşta ve barışta, milletlerarası yardımlaşmalarda çeşitli görevleri vardır. Bu anlamda da sizleri okullarınıza kadar gelerek gönüllü doktorumuz Murat Bey eşiğinde sağlık taraması yaptık. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek” dedi.
Diş Hekimi Murat Kaynaroğlu, “Öğrencilerimizin genel olarak dişlerinde sorunlar var. Öğretmenlerine bu konuda bilgilendirme yaptık. Kızılay etkinlikleri çerçevesinde buraya gelerek diş ve ağız sağlığı taramasını yaptık” diye konuştu.
Okul Müdürü Saim Sözeri ise, “Kızılay Fatsa Şubesi’ne okulumuzu seçtiği için teşekkür ederiz. Öğrencilerimize ücretsiz bir şekilde ağız ve diş sağlığı taraması yaptılar” şeklinde konuştu.
Ağız ve diş sağlığı taraması sonrasında tüm öğrencilere diş fırçası ve macunu hediye edildi. Program Fatsa Kızılay Derneği Başkanı Erdi Şevketoğlulları’nın Diş Hekimi Murat Kaynaroğlu’na plaket vermesi ile son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Fatsa’da Kızılay’dan Öğrencilere Diş Taraması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 18 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fatsa’da Kızılay’dan Öğrencilere Diş Taraması haberi güncellenecektir.

ORDU NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:42
 • Guneş
  07:07
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:47
 • Akşam
  18:17
 • Yatsı
  19:37
Sayfa Başı