ORDU HABERLERİ

Fatsa’da İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması

IHA
25.02.2015 - 17:57Son Güncelleme :

ORDU’NUN FATSA İLÇESİNDE “İSTİKLAL MARŞI'NI EZBERE EN GÜZEL OKUMA YARIŞMASI İLÇE FİNALİ” FATSA HALK EĞİTİM MERKEZİ KONFERANS SALONUNDA GERÇEKLEŞTİ.

IHA

Ordu’nun Fatsa ilçesinde “İstiklal Marşı’nı Ezbere En Güzel Okuma Yarışması İlçe Finali” Fatsa Halk eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleşti.
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinlikleri kapsamında ortaokul öğrencileri arasında Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “İstiklal Marşı’nı Ezbere En Güzel Okuma Yarışması Fatsa Finali” tüm ortaokulların katılımıyla gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen etkinliğe Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu, Fatsa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vahit Bölek, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Yarışmanın jüri üyeliklerini ise Dolunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ali Bektaş, Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Elif Banu Gültegin, Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yadigar Bay, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hayati Türkmen ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ezel Bayır yaptı.
Rehber öğretmenleri ile Fatsa finaline katılan öğrenciler büyük bir özgüvenle sahneye çıkarak hitabet hünerlerini sergilediler. Jüri üyelerinin şiiri ezberden doğru okuma, telaffuz, şiirin verdiği duyguyu yansıtma, vurgu ve tonlama, jest ve mimik, sahne ve mikrofon kullanma, görsellik ve müzik (slayt) kriterlerine göre yaptığı değerlendirme sonucunda Fatsa TOKİ Ortaokulu öğrencisi Ecem Banu Güngör 95,4 puanla birinci, Özel Dolunay Ortaokulu öğrencisi Huri Canbaz 90,2 puanla ikinci, Sakarya Ortaokulu öğrencisi Enise Şirin Kahraman ise 83,4 puanla üçüncü oldu.
Fatsa birincisi Ecem Banu Güngör, Ordu’da gerçekleştirilecek il finalinde Fatsa’yı temsil etmeye hak kazandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Fatsa’da İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 17 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fatsa’da İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması haberi güncellenecektir.

ORDU NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:33
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  14:56
 • Akşam
  17:12
 • Yatsı
  18:46
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı