ORDU HABERLERİ

Fatsa’da Çiftçiye Destek

IHA
29.07.2015 - 12:57Son Güncelleme :

FATSA İLÇE TARIM MÜDÜRÜ ERKAN AYAZ...(AHMET ALTAY/ORDU-İHA)

IHA

Fatsa İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Ayaz, 2015 yılının ilk 6 ayında çiftçiye 38 milyon 602 bin TL destekleme yapıldığını söyledi.
Erkan Ayaz, 2015 yılının ilk 6 ayında yaptıkları faaliyetlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Ayaz yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “2015 yılı ilk altı ay içerisinde Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) ile ilgili üreticilerimizin kayıtlarını gerçekleştirdik. Bu anlamda 12 Bin 734 çiftçimiz Çiftçi Kayıt Sistemi’ne başvuruda bulundu. Bu dönemde ayrıca çiftçilerimiz için gerçekleşecek desteklemelerle ilgili ödemeler gerçekleşti. 134 çiftçimize kovan desteğinde bulunduk. Bölgemizde çiftçilerimize 38 milyon 602 bin TL Fatsa İlçe Tarım Müdürlüğü’nce destekleme gerçekleşti. 1050 toplu gıda satışı yapan yerlerde denetimlerimizi yaptık ve toplamda bu sürede aynı yerlere 677 denetim gerçekleştirdik. Denetimlerde 39 numune aldık ve 3 tanesine bu denetimlerde uygunsuz olduğu için yaptırım uyguladık. Alo Gıda hattına düşen gıda ihbarlarını da değerlendirdik ve gerekli tedbirleri aldık ve denetimlerimizi yaptık. Bölgemizde su ürünleri ile ilgili denetimlerimizi sıklaştırdık ve su ürünleri denetimlerinde 3 tane bölgemizde alabalık tesisleri var ve bunlara yaptığımız destekleme kapsamında gerekli işlemleri yaptık. Ayrıca bölgemizde amatör balıkçılık için bizlere başvuru yapan 48 kişiye belgelerini verdik. Belgeleri vermeye yine devam ediyoruz. Deniz ve su ürünleri ile ilgili 60 denetim yaptık. 2015 yılının ilk döneminde 6300 hayvana şap aşısını gerçekleştirdik. 3 bin 944 hayvana ise sığır aşısını vurduk. Koyun ve keçilere bin 300 aşı yapıldı. 295 kuduz aşısını sokak hayvanlarımıza vurduk. Makine ve ekipman desteklerimiz devam etti ve 184 kişiyi bu desteği sağladık. Makine ve ekipman desteği alan üreticilerimizi denetim yaptık ve vatandaşlarımız makine ve ekipmanları tam anlamıyla amacına uygun olarak kullanıyorlar. Yine iyi tarım uygulamasında 66 çiftçimiz bölgemizde iyi tarım yapıyorlar. Bunların 46 tanesi ziraat odasına bağlı danışmanlar eşliğinde 20 tanesi de ilçe tarım müdürlüğümüzden alınan desteklerle devam ediyor. Bölgemizde kesme çiçekçilik anlamında seralar oluşturuldu ve seralarda üreticilerimizin kesme çiçekçilik yetiştiriyorlar. Kesme çiçekçilik ile ilgili bir personelimize seminere gönderdik ve bu anlamda daha aktif olarak üreticilerimize her bilgiler verilecektir. Genel olarak ilk altı ayda bu faaliyetlerimizi gerçekleştirdik ve ikinci dönemde de bu denetimleri ve faaliyetleri sıklaştıracağız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Fatsa’da Çiftçiye Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fatsa’da Çiftçiye Destek haberi güncellenecektir.

ORDU NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:50
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  14:55
 • Akşam
  17:09
 • Yatsı
  18:46
Sayfa Başı