Fatma teyzeden duygulandıran mektup

Halil YETKİNLİOĞLU / LONDRA
02.12.2014 - 14:23 | Son Güncelleme:

Pasaportunun süresini uzatması için yardım istediği çocuklarından umduğunu bulamayan Fatma Tutal (66), Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar’a mektup yazarak yardım istedi.

BESMELE ile başladığı mektubundan “Akıl bir geliyor, bir geri gidiyor. Ne yapacağımı şaşırdım” diyen Fatma Tutal, “Ne yapacağımı şaşırdım. Kızıma söyledim ‘Gidemem’ dedi. Oğluma söyledim, karısından korkarmış, taş fırın erkeği değilmiş. İşte bu günlere kaldık... Emirhan oğlum, bu teyzene de bir yardım yap” dedi.

Fatma teyzeden duygulandıran mektup

Mektubu alan Başkonsolos Yorulmazlar, Muavin Konsolos Reyhan Yılmaz ile Fatma Tutal’ı ziyaret edip pasaport işlemlerini tamamladı. Yorulmazlar, “Bakımevinde ziyarete gittik. Fatma Teyze bizi kapı da karşıladı. Boynuma sarılıp ağladı. Tek kişilik odada kalıyordu. Pasaport işlemlerinin tamamlaması ardından bizlere bolca dua etti” dedi.

Londra Başkonsolosluğu’nun, Facebook sayfasından “Fatma teyzemizi ziyaret ederek pasaport işlemlerini yaptık” mesajıyla duyurması ardından çok sayıda kullanıcı olumlu yorumlarda bulundu.

İŞTE O MEKTUP:

Fatma teyzeden duygulandıran mektup

Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı