GAZİANTEP HABERLERİ

Fatma Şahin'in 'DEAŞ sanığıyla görüştü' iddilarına yalanlama

DHA
27.04.2017 - 13:14Son Güncelleme :
Fatma Şahinin DEAŞ sanığıyla görüştü iddilarına yalanlama
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir'in Başbakan Binali Yıldırım'a verdiği soru önergesinde yer alan Fatma Şahin'in, DEAŞ sanığı Bahaa Alden Najeep ile görüştüğü iddiaları yalanlandı.
İddiaların tümüyle asılsız olduğu belirtilen açıklamada, hukuki süreçle başlatıldığı ifade edilerek, şöyle denildi:
"Bir gazetede yer alan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in bir DAEŞ militanıyla zaman zaman toplantı yaptığı ile ilgili açıklama yapılması gereği doğmuştur. Bilindiği üzere Gaziantep'te yaklaşık 400 bin savaştan kaçan Suriyeli misafir barınmaktadır. Hem bu kesimin yaşadığı sorunların doğru tespit edilmesi, hem de Gaziantep'teki bu geçici misafirlik durumunun daha iyi yönetilmesi için Suriyeli misafirlerimizi temsil ettiğini belirten tüm kesimlerle zaman zaman istişareler ve toplantılar yapılmaktadır. Mezkur haberde ima edildiği şekilde, bazılarına onlarca Suriyeli STK temsilcisinin katıldığı bu toplantılarda DAEŞ militanı olduğu iddia edilen biriyle görüş alışverişi yapıldığı ve bu toplantılarda Gaziantep'i ilgilendirmeyen konular konuşulduğu iddiası tümüyle asılsızdır. Bahse konu asılsız haber ile ilgili hukuki süreç de başlatılmış bulunmaktadır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Fatma Şahin'in 'DEAŞ sanığıyla görüştü' iddilarına yalanlama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 13 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fatma Şahin'in 'DEAŞ sanığıyla görüştü' iddilarına yalanlama haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı