GAZİANTEP HABERLERİ

Fatma Şahin'e yeni görev

DHA
26.05.2017 - 11:34Son Güncelleme : 26.05.2017 - 11:34
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Büyükşehir İklim Değişikliğiyle Mücadele Görev Gücü Başkanlığı’na seçildi.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in 2016-2019 Dönem Başkanlığı'nı yürüttüğü UCLG MEWA Çevre Komitesi tarafından düzenlenen 'Görev Gücü Çalıştayı', UCLG-MEWA Çevre Komitesi Eş Başkanı Seferihisar Belediyesi'nin ev sahipliğinde İzmir’de gerçekleştirildi. Dünyada çevre alanındaki iyi uygulamaların tanınmasında komitenin bu alanda üstlendiği misyonun öneminin vurgulandığı çalıştaya, komitenin Türkiye dışından üyeleri, Dura Belediye Başkanı Mohammad Sameer Namoura ve Tebriz Belediye Başkanı Bagher Khoshnavaz da katıldı.  Çalıştayda yerel yönetimler tarafından hayata geçirilen çevre dostu iyi uygulamalar sunuldu. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından Gaziantep İklim Değişikliği Eylem Planı sunumu gerçekleştirildi. Çalıştayda ortak istişareler sonunda belirlenen Görev Gücü Başkanlıklarından 'İklim Değişikliği ile Mücadele Görev Gücü Başkanlığı' Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne verildi.
TÜRKİYE’DE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ EYLEM PLANINI YAPAN İLK BELEDİYE
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 2011 yılında Türkiye’de İklim Değişikliği Eylem Planını hazırlayan ilk belediye oldu. Türkiye’nin gelişen ve büyüyen illeri arasında, sanayisi, tarihi ve gastronomisiyle yer alan Gaziantep’in marka şehir olarak bilinirliğini sağlama vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, iklimde meydana gelen değişikliklerin gün geçtikçe daha fazla hissedilmeye başladığı son yıllarda yaşam kaynaklarımızı korumak adına hep birlikte ele ele vererek çocuklarımıza daha yaşanabilir bir çevre bırakmak için çalışmalarına devam ediyor.
Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren daire başkanlığı, 2016 yılında İklim Değişikliği Eylem Planını güncelleyerek Türkiye’de bu konuda yerel yönetimlere rol model olma özelliğiyle ön plana çıktı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gaziantep haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gaziantep haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Fatma Şahin'e yeni görev haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:35
  • Guneş
   06:11
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   16:00
  • Akşam
   18:36
  • Yatsı
   20:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı