GAZİANTEP HABERLERİ

Fatma Şahin’den Gülsan Holding’e teşekkür

DHA
20.07.2017 - 13:20Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ithalatta Gümkart uygulaması yapan Gülsan Holding’i ziyaret ederek Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu ve Kaşmir Halı Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Topçuoğlu’na teşekkür plaketi verdi.

Gülsan Holding’i ziyaret eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ithalatta Gümkart uygulamasının Gaziantep ekonomisine önemli katkı sağladığını ifade ederek, "Gümkart ile Gaziantep Gümrük Saymanlığına yapılan bütün vergi ödemeleri, ithalat hangi gümrükten gerçekleşmiş olursa olsun Gaziantep kayıtlarında gözükecektir. Bu durum ilimizin tahsil edilen vergi oranı rakamlarının daha sağlıklı ve daha olumlu bir veriye dönüşmesini sağlayacak ve ayrıca ilimize her yıl aktarılan maliye hazine payının yükselmesine katkı yapmaktadır. Gülsan Holding’in bu ithalatta Gümkart uygulamasıyla kentimize katkıları küçümsenemeyecek kadar büyüktür. Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu’na ve ekibine teşekkür ediyoruz" dedi.

Gümkart uygulamasının Gaziantep’te yerel yönetimlerin de ekonomisine olumlu katkı sağladığını ifade eden Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu Gaziantep’e sağlanacak her türlü katkının arkasında olduklarını ve kurum olarak ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini ifade ederek şöyle dedi:

"Bizler Gaziantep’te üretiyor, istihdam oluşturuyor, yatırımlarımızı burada gerçekleştiriyoruz. Bir kentin kalkınması sadece üretim, istihdam ve yatırımlarla değil, aynı zamanda sosyal sorumluluklarımızı da yerine getirerek katkı sağlamak zorundayız. Gümkart uygulaması kentimizin yerel yönetimlerine bütçeden ayrılan payın artmasına önemli katkı sağlamaktadır. Gaziantep’in gelişmesi ve kalkınmasına sunulabilecek bütün katkıların yanında ve destekçisiyiz” dedi.  
Gümkart uygulamasıyla ilgili de bilgiler veren Topçuoğlu yaptığı değerlendirmede “Maliye Bakanlığı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yapmış olduğu ortak bir çalışma neticesinde firmaların ithalattan doğan vergi ödemelerine kolaylık sağlanması amacıyla Gümkart uygulaması hayata geçirilmiştir. Gümkart uygulaması sayesinde firmalarımız, ithalatı hangi ilden veya gümrükten yapmış olursa olsun ödemeyi anında Gaziantep Gümrük Saymanlığına bu kart aracılığıyla yapabilmekte ve zaman kaybetmeden, başka bir işleme gerek duymadan ithalata konu olan emtiayı millileştirebilmektedir. Bu uygulamayı kullanan Gaziantepli sanayici ve iş adamlarımızın yaptığı ithalattan doğan vergi gelirinin Gaziantep’in hazine payına katkısı da büyük olmaktadır."

Gülsan Holding’i ziyaret eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Gümkart uygulamasıyla Gaziantep ekonomisine katkı sağlayan Gülsan Holding’in teşekkür plaketini Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu ve Kaşmir Halı Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Topçuoğlu’na taktim ederek teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gaziantep haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gaziantep haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Fatma Şahin’den Gülsan Holding’e teşekkür haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:06
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı