Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur!

Türkiye’yi yasa boğan terör olayları, gelen şehit haberleri ve Hürriyet gazetesine yapılan saldırılara tepki yağıyor. Politika, sanat, spor ve medya dünyasının önemli isimleri de teröre ve yurdu sarsan şiddet olaylarına isyan etti, “birlik mesajı” verdi.

Hürriyet Haber
10.09.2015 - 07:38 | Son Güncelleme :

TÜRKAN ŞORAY: HALKIMIZI SAĞDUYUYA DAVET EDİYORUM

Ülkemizin yaşadığı bu karanlık günlerde ihtiyacımız olan en önemli duygu, birlik ve beraberlik duygusu... Basına yapılan saldırıları şiddetle kınıyorum ve halkımızı şiddetten uzak durmaya, tahriklere kapılmamaya, sağduyuya davet ediyorum. Bütün Hürriyet ailesine de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ EN DOĞAL HAKKIMIZ

KADİR İNANIR: YAKIŞMIYOR

Hürriyet’e yapılan saldırılar, yakışmayan tavırlardır. Basın özgür olmalıdır.

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

FATMA GİRİK: HÜRRİYET YAKILAMAZ, HÜRRİYET KORUNUR!

Köklü bir tarihi geçmişi olan Hürriyet gibi bir gazetenin böyle bir saldırıya maruz kalması, ifade özgürlüğüne saldırıdır. Hürriyet yakılamaz, hürriyet korunur. Böyle günlerde provokasyonlara gelinmemeli ve sağduyulu olmalıyız. Biraz elinize, kolunuza, dilinize sahip olun. Yastayız...

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

ŞAHAN GÖKBAKAR: ŞİDDET İÇEREN SALDIRILARI KINIYORUM

Hürriyet gazetesine iki kez üst üste yapılan taşlı sopalı, şiddet içeren saldırıları kınıyorum. Hiçbir fikir veya ideoloji, şiddet kullanarak savunulamaz! Yaşadığımız ülkenin Türkiye Cumhuriyeti olduğunun, yaşadığımız yılın 2015 olduğunun ve demokratik, laik bir hukuk devletinde yaşadığımızın farkına varalım. Derdi olan taş, sopa alıp kafa mı kıracak? Bu nedir?

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

MÜJDAT GEZEN: BU BİR REZİLLİK!

Bu bir rezillik! Hükümetin, İstanbul Valisi’nin ve emniyetin büyük bir zaafı. Artık havanın değerlendirilecek yanı kalmadı. Bir ülkede iyi şeyler oluyorsa, bunun nedeni hükümettir. Kötü şeyler oluyorsa, sebep yine hükümettir. Başkanlık hırsı uğruna gelinen nokta budur.

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

SERRA YILMAZ: BOYNUKALIN KİMDİR?

“Hürriyet’e saldıranların başında olan Abdurrahim Boynukalın kimdir” tweet’iyle birlikte şu linki paylaştı: http: //odatv. com /hurriyete-saldiranlarin-basinda-olan-abdurrahim-boynukalin-kimdir-0909151200. html

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

MUSA UZUNLAR: ÇİRKİN VE VAHİM

İfade özgürlüğüne yönelik tüm baskı ve saldırılar, vatanın bütünlüğüne yönelen saldırılar kadar çirkin ve vahimdir. Bugünlerde en çok gereksinimimiz olan sözcük: Barış, barış ve barıştır.

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

PERİHAN SAVAŞ: ÖZGÜRCE KONUŞMAK HERKESİN HAKKI

Basın özgürlüğüne yapılan bu saldırıyı kınıyorum. İnsanlar özgürce konuşmaktan korkar hale geldi. Oysa görüşlerini bildirmek, özgürce konuşmak herkesin hakkı ve bu haklar kısıtlanmadan kullanılmalı, korunmalı.

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

GÜLSE BİRSEL: ÇOK FENA

Hürriyet’e ikinci saldırı! Saldırganlar gazete binasına girdiler, şu an ortalığı yakıp yıkıyorlar. Çok fena.

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

SELDA ALKOR: KALBİM KANIYOR

Bir insan olarak, bir sanatçı olarak yapılan herhangi bir saldırı karşısında yüreğim parçalanıyor, kalbim kanıyor. Hürriyet gibi yıllardır evimizin gazetesi olarak gördüğümüz bir gazeteye yapılan bu saldırıyı da şiddetle kınıyorum. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde herkesi sağduyuya davet ediyor, Hürriyet ailesine de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

HALE SOYGAZİ: KORKU FİLMİ İZLER GİBİ...

Bu saldırılar karşısında, demokrasinin can çekiştiğini düşündüm. Korku filmi izler gibi hissediyorum kendimi... Ne şekilde olursa olsun, basına yapılan bu tür saldırılar kabul edilemez, hoşgörülemez, yokmuş gibi davranılamaz. Basına da, partilere de yapılan saldırıları kınıyorum. Sağduyulu olmanın, provokasyona gelmemenin, şu dönemde çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hürriyet ailesine de geçmiş olsun diyorum.

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

DEMET AKBAĞ: ÇOK VAHİM

Saldırgan ve çağdışı davranışlarla bir yere varılamayacağını hâlâ anlamamış olmamız üzüntü verici. Hürriyet’imizi savunmak zorunda kalmamız ise çok vahim.

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur BU ŞİDDETİN KARŞISINDA HÜRRİYET'İN YANINDAYIM

HÜLYA KOÇYİĞİT: SAĞDUYUYA İHTİYACIMIZ VAR

Gerekçesi ne olursa olsun “şiddet” kabul edilemez. Ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor. Birlik ve beraberliğimize kasteden teröristlerin şehit ettiği evlatlarımızın acısı canımızı yakıyor, parçalıyor. İçimiz kan ağlıyor. Böyle bir zamanda Hürriyet gazetesine yapılan bu “saldırı”, bu “şiddet” asla kabul edilemez. Vatandaş olarak tahriklere, provokasyonlara gelmemeye özen göstermeliyiz. Hepimizin sağduyuya ihtiyacı var.

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

SELMA GÜNERİ: BU ŞEKİLDE OLMAZ

Şiddetle kınıyorum! Basın özgürdür, özgür olmalıdır. Basının halkı bilgilendirmek gibi önemli bir görevi vardır. Eğer rahatsızlık varsa bu demokratik yollarla ifade edilir. Bu şekilde asla olmaz, çok çirkin. Hürriyet çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

MEHMET ALİ ERBİL: EN GÜZEL İLAÇ BARIŞ

Özgür basına karşı bu saldırılarla hiçbir yere gelemeyeceğimizin Türkiye farkında. Ama birtakım provokatörler halkımızın sabrının taşmasını bekliyor. Kimsenin bu oyuna gelmemesi gerek. En güzel ilaç, barış. Birbirimize sarılmalıyız. Türkü sevmeyen Kürt değildir, Kürtü sevmeyen de Türk olamaz.

HASİBE EREN: BU ACININ DURMASI İÇİN...

Hakkari’de yaşamını yitiren tüm canların yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Bu acının durması için hemen barışa ihtiyacımız var.

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

KIVANÇ TATLITUĞ: HEP BİR KORKU, HEP BİR ENDİŞE

Artık yeni bir güne başlamak hiç içimden gelmiyor. Hep bir korku, hep bir endişe... Bugün ne olacak? Daha kaç kardeşimizi şehit vereceğiz? Daha kaç ateş düştüğü yeri yakacak? Bugün hangi ailelerin hayatı bir daha hiç aydınlanmamak üzere kararacak diye... Ben de bir ana babanın evladıyım, benim de kardeşlerim, yeğenlerim var, bu vatanın topraklarında yaşayan, şehitlerimizle aynı yaşlarda... Artık hiçbirimizin bu acıyı bir kez daha yaşamasını, tek bir kayıp daha vermesini istemiyorum. Gözü yaşlı ülkemin başı sağ olsun. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, analarımıza, babalarımıza ve geride bıraktıkları tüm “can”lara sonsuz sabırlar diliyorum.

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

DEMET EVGAR: İÇİMİZ YANIYOR

Dua et, dur dostum... Allah yanına aldığı gencecik şehitlerin ailelerine sabır versin... Durduğumuz yerde içimiz yanıyor.

EZGİ MOLA: ŞEHİTLERİN VAR TÜRKİYE'M

Durdurun savaşı... Barış, hemen şimdi. Terörü lanetliyoruz. Şehitlerin var Türkiyem!

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

BERRAK TÜZÜNATAÇ: KARDEŞÇE YAŞAMAYI ÖĞRENECEĞİZ

“Ya birlikte kardeş gibi yaşamayı öğreneceğiz ya da aptallar gibi hep beraber yok olacağız.” Martin Luther King - 1961

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

NURSEL KÖSE: HASSASİYET DİLİYORUM

Acılarımızı yüreğimize gömerken kin ve kızgınlığın filizlenmesine izin vermememizi, sabır, sağduyu, hassasiyet diliyorum hepimize.

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

İLKER KALELİ: HİÇBİR ÇIKAR ÖLÜMDEN CİDDİ DEĞİL

Ölmeden, öldürmeden yaşayacağımız tek bir hayatı, barışarak geçirsek, hiçbir kavganın, hiçbir çıkarın ölümden daha ciddi olmadığını fark etsek... Bu kadar mı imkansız?

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur

SELEN GÖRGÜZEL: GÜN, BİRLİK BERABERLİK GÜNÜDÜR...

Fatma Girik: Hürriyet yakılamaz, Hürriyet korunur BİZİ SARILMAK KURTARACAK

EN ÇOK OKUNANLAR

  Koç Burcu
  21 Mart - 20 Nisan

  Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

  Boğa Burcu
  21 Nisan - 20 Mayıs

  Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

  İkizler Burcu
  21 Mayıs - 20 Haziran

  Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

  Yengeç Burcu
  21 Haziran - 22 Temmuz

  Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

  Aslan Burcu
  23 Temmuz - 23 Ağustos

  Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

  Başak Burcu
  24 Ağustos - 23 Eylül

  Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

  Terazi Burcu
  24 Eylül - 23 Ekim

  Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

  Akrep Burcu
  24 Ekim - 22 Kasım

  Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

  Yay Burcu
  23 Kasım - 21 Aralık

  Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

  Oğlak Burcu
  22 Aralık - 20 Ocak

  Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

  Kova Burcu
  21 Ocak - 18 Şubat

  Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

  Balık Burcu
  19 Şubat - 20 Mart

  Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün