Ege Haberleri

EGE

  Fatma Ana’nın kalbi Sevinç öğretmene

  Turaç TOP / İZMİR, (DHA)
  26 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 25 Ağustos 2012 - 15:51

  GAZİANTEP’te yaşayan Fatma Erdem (45), 9 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısının hemen ardından ortaya atılan, “En az 10 polis şehit” söylentisi üzerine fenalaştı, götürüldüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşti.

  İstanbul’da polis olan oğlu Gökhan Erdem ile aile, talihsiz kadının organlarını bağışladı. Kalp İzmir’e gönderildi, kan ve doku tetkikleri sonucu 10 yıldır ritm bozukluğu yaşayan, altı aydır nakil gereken İngilizce öğretmeni Sevinç Sermet’e (28) takılmasına karar verildi. Bağış kalp, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hemen ameliyata alınan 10 aylık evli Sevinç Sermet’e başarıyla nakledildi. Yaşamını yitiren annesi Bilge Korkmaz ve babası Salih Korkmaz’ın evlilik yıldönümlerindeki ameliyatın ardından Sevinç Sermet’in durumunun iyi olduğu öğrenildi.


  Çok karışık duygu
  Hastanede eşinin başından ayrılmayan, pazarlama işiyle uğraşan Muharrem Olgun Sermet, “Türkiye’yi yasa boğacak bir olayın bize hayat vereceğini hiç düşünmemiştik. Çok karmaşık bir duygu. Çok üzüldük. Ancak eşim eski sağlığı konusunda hızla ilerliyor. Fatma Ana’ya Allah’tan rahmet, ailesine de sonsuz şükranlarımızı iletiyoruz. En kısa sürede onlarla tanışmak istiyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı