Fatih Üniversitesine 'Bir Dünya Üniversitesi' olma yolunda ilerliyor

Hürriyet Haber
26.07.2012 - 08:55 | Son Güncelleme:

Dersler, sınavlar derken bir eğitim yılı daha sona erdi. Sınavları başarı ile geçen öğrenciler şimdi tercih yapacak olmanın heyecanını yaşıyorlar. Elbette asıl önemli olan iyi ve doğru tercih yaparak iyi bir üniversiteye yerleşmek. Fatih Üniversitesi, hem bilimsel hem de sosyal ve kültürel altyapısı ile öğrencilerin tercih ettiği bir Üniversite olmaya devam ediyor.

Sınavların bitmesi ile birlikte Üniversitelerde tercih yapacak öğrencilere kendilerini tanıtmaya, anlatma gayretine giriştiler bile. Kimi üniversiteler bil/images/100/0x0/55ea8eb5f018fbb8f887c7b4imsel yönlerini kimi ise sosyal yönlerini ortaya çıkarmaya çalışıyor. Öğrencilere yapacakları tercihlerle ilgili tavsiyelerde bulunan Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Şerif Ali Tekalan, Üniversitenin uluslararası işbirliklerine ve gelecek hedeflerine de değindi.  Üniversitelerin, meslekler için lâzım olan bilgilerin, pratiklerin ve bunları edinme yollarının öğrenildiği, uygulandığı yerler olduğuna dikkat çeken Tekalan, "İyi bir eğitim sizin yaşamınızın geriye kalanını nasıl devam ettireceğinizi veya 'ne olacağınızı' gösteren bir ayna gibidir."dedi.

"YOLUMUZU DEVAMLI DEĞİŞTİRMEKLE HEDEFE ZOR ULAŞIRIZ"

Rektör Prof. Tekalan, Fatih Üniversitesinin kurulduğu günden itibaren ülke kalkınmasına ve insanlığa faydalı olabilmek amacı ile hareket ettiğini ve bu hedefinden hiç şaşmadığını belirtti. Fatih Üniversitesi öğrencilerinin ve mezunlarının her yerde farklarını ortaya koyabileceklerine olan inancının tam olduğunu ifade eden Prof. Şerif Ali Tekalan, gençlere hedeflerinin olması gerektiğini hatırlatırken sözlerine "Yolumuzu devamlı değiştirmekle hedefe zor ulaşırız." diyerek devam etti.
Prof. Şerif Ali Tekalan; "Değişime, özgür ve farklı düşüncelere açık olmaya çaba gösterin. Kendinizi sürekli olarak geliştirin. Her zaman pozitif olun ve güzel düşünün. Güzel ve iyi düşünmek size hayatı güzel gösterecektir. Üniversitede kazandıklarınızla ikliminizi gittiğiniz yerlere taşıyın" dedi.

Fatih Üniversitesi'nin kendini sürekli olarak geliştirmeye devam edeceğinin altını çizen Prof. Şerif Ali Tekalan, Üniversitenin hem ulusal hem uluslar/images/100/0x0/55ea8eb5f018fbb8f887c7b6arası alanlarda ilklere imza atacağını söyledi.  Prof. Şerif Ali Tekalan Fatih Üniversitesi'nin gelecekte ki hedeflerinin, ülkesel ve küresel çapta yaşanan sorunlara çözüm arayışlarını artırmak, bilimsel çalışmalara daha fazla bütçe ayırarak akademik yayın sayılarını çoğaltmak, bilimsel ve teknolojik anlamda önemli projelere imza atmak, mevcut uluslararası üniversitelerle anlaşmalarımızın dışında değişik üniversitelerle işbirlikleri kurmak, dünya çapında marka olmak olduğunu söyledi.

FATİH ÜNİVERSİTESİ

Fatih Üniversitesi 1996 yılında Türkiye Sağlık ve Tedavi Vakfı tarafından açılmış bir Vakıf Üniversitesidir. Üniversite bünyesinde Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler, İlahiyat, Fen-Edebiyat, Hukuk, Konservatuar, Eğitim ve Tıp Fakülteleri ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Hemşirelik Yüksekokulu ile birlikte çeşitli yüksekokullar yer almaktadır. Üniversitenin; ayrıca bir adet Sürekli Eğitim Merkezi (FÜSEM) ve Türkçe Öğretim Merkezi (TÖMER) bulunmaktadır.

Fatih Üniversitesi'nin yurtdışı üniversitelerle (Erasmus dışında) toplam 175 anlaşması bulunmaktadır. İrtibatta bulunduğu Türkiye'nin önemli şirk/images/100/0x0/55ea8eb5f018fbb8f887c7b8et ve kuruluşlarına öğrencilerini yönlendirmekte ve iletişimlerini sağlayarak işe girişlerine yardımcı olmaktadır. Uluslararası öğrenci ortamının olması,  uluslararası boyutta birden çok organizasyonların olması yabancı dil eğitimini öğrenmeyi kolaylaştırdığı gibi farklı kültürleri de yakından tanıma olanağı sağlıyor. Fatih Üniversitesi öğrencilerinin Çift Diploma ve Yan Dal yapabilme şansları bulunuyor.

" Geniş, ferah, stresten uzak göl manzaralı bir kampüs
" Modern fiziki imkânlara sahip kız ve erkek öğrenci yurtları
" 72 farklı öğrenci kulübüyle çok renkli bir kampüs
" Okurken başarı bursu kazanma imkânı
" Ulusal ve uluslararası projelerde yer alma imkânı
" Mezunların iş bulma oranları % 97'dir.
" Tıp Fakülteleri arasında taban puan sıralamasında Birinci/images/100/0x0/55ea8eb5f018fbb8f887c7ba
" Hukuk Fakülteleri arasında taban puan sıralamasında İkinci
" İlahiyat Fakülteleri arasında taban puan sıralamasında Birinci
" 97 farklı ülkeden 1.199 uluslararası öğrenci
" 32 farklı ülkeden 766 akademik personel
" İlk 2000'den 202 derece öğrencisi
" Dünyanın 175 farklı üniversitesiyle ikili işbirliği
" %40 oranında burslu öğrenci
" Modern altyapısıyla 107 laboratuar
" 16. yılında 16.780 mezun
" İş dünyasının lider kuruluşlarında kariyer fırsatı

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN...


 

Etiketler:

    Sayfa Başı