« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Terim'le devam

Başkan Haluk Ulusoy, "Hocamıza inancımız sonsuz. Yetkilerinde ise sınırlama olmayacak. Fatih hocamız sahada, biz ise saha dışında maddi ve manevi her türlü desteği verip, 2008 Avrupa Şampiyonası’na ülkemizi taşıyacağız" dedi.

Semih BAHADIR
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, önceki gün İsviçre’den gelir gelmez, yönetim kurulunda Fatih Terim ile ’devam ya da tamam’ konusunu konuşacaklarını açıklamıştı. Bunun üzerine tüm dikkatler dünkü toplantıya çevrilmişti. Ve sabah İstinye’deki Orhan Saka Amatörlerevi’nde yapılan yönetim kurulu toplantısı sonrası, başkan Ulusoy, aldığı kararı kamuoyuna açıkladı; "Fatih Terim’le devam."

Aslında Fatih Terim’in Milli Takım’da kalacağı dün sabah değil, önceki gece belli olmuştu. Haluk Ulusoy başkan seçildiği günden bu yana görevde kalıp kalmayacağı belli olmayan Terim için kararı önceki gece verdi. Geç saatlerde yapılan toplantıda federasyonun tüm yönetim kurulu üyeleri Terim’e sıcak bakıyordu.

Ama tecrübeli hocanın istifa edebileceği ihtimali üzerinde de duruldu. Shakhtar Donetsk’i çalıştıran Mircea Lucescu’yla temasa geçildi, Felipe Scolari ile görüşüldü. Lucescu, parasal problemler halledilirse ’Hemen gelirim’ derken, Scolari, 2006 Dünya Kupası sonrasına gün verdi./images/100/0x0/55eae26cf018fbb8f89ce315

FIFA’daki karar açıklandıktan sonra da Ulusoy, Terim konusunu yönetim kuruluna götürdü. Önceki gece bir araya gelen tüm yöneticilerin eğilimi Terim’den yanaydı. Ancak onları bir tek şey korkutuyordu. İsviçre maçındaki olaylardan Terim’in de kamuoyunda sorumlu gösterilmesi...

Dün sabah yapılan son toplantıda yöneticiler Terim konusunda görüş birliğine vardı ve oybirliğiyle tecrübeli hocanın görevde kalmasına ışık yaktılar.

Ve dün basının karşısına geçen Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy da Terim’le yolla devam edeceklerini kaydederek şunları söyledi: "Ben yönetim kurulu arkadaşlarıma daha evvel Fatih Terim’le evimde yaptığım 2,5 saatlik görüşmede neler konuşulduğunu açıkladım ve Fatih Terim’i de toplantıya çağırmak durumunda olduğumu ifade ettim.

Benim, milli takım teknik direktörlüğü hususunda kamuoyuna vermiş olduğum bir söz vardı; ’Buna tek başıma karar vermeyeceğim, yönetim kurulu kararıyla neticelendireceğiz’ demiştim. Bu sözümü yerine getirmek için de yönetim kurulu arkadaşlarımın her birinin teker teker görüşünü aldım.

Milli Takım’ı 2008 Avrupa Şampiyonası’na götürecek teknik direktörün Fatih Terim olması için yönetim kurulu olarak tüm arkadaşlarımın oy birliğiyle karar verdik. Kimse ’hayır’ demeden, Fatih Terim’in devam etmesinden yana fikir ve görüş belirtti. Daha sonra ben de bu görüşe katıldım. Hocamıza inancımız sonsuz. Yetkilerinde ise sınırlama olmayacak. Fatih hocamız sahada, biz ise saha dışında maddi ve manevi her türlü desteği verip, 2008 Avrupa Şampiyonası’na ülkemizi taşıyacağız. Allah yolumuzu açık etsin, bizleri utandırmasın."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler