« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Terim'den cuma namazı tepkisi

EURO 2008 finallerine Almanya'da hazırlanan A Milli Futbol Takımı'nın, Uruguay ile yarın yapacağı özel maç öncesinde Teknik Direktör Fatih Terim bir basın toplantısı düzenledi.

Senad OK / Marienfeld DHA
SON GÜNCELLEME

Toplantıda gazetecilerle bir sohbet gerçekleştiren Terim, Milli Takım kampını basına açtıklarını fakat iyi niyetinin istismar edildiğini söyledi. Fatih Terim bu yöndeki tepkisini ise, "Cuma namazına canlı yayın aracı gönderdiniz" diyerek verdi. 

Terim sakat futbolcular hakkında bilgi verip, çalışmaların nasıl gittiğini ve hedefe giden yolda neler yaptıklarını söyledi.

GÖKHAN GÖNÜL KADRO DIŞI

Fatih Terim, sakatlığı süren milli futbolcu Gökhan Gönül'ü kadrodan çıkardı. Terim, yaptığı açıklamada, Gökhan'ın oynamasının mümkün olmadığını dile getirerek, “Sonuna kadar beraber olmak istiyorduk. Şu anda aldığımız sonuçlar sakatlığının devam ettiği yönünde ve oynaması sakıncalı. Tedavisinin yapılması için kadrodan çıkardık ve yerine kimseyi çağırmadık” dedi.

Gökhan Gönül ise duygularını anlatmakta zorluk çektiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Avrupa Futbol Şampiyonası'nı dört gözle beklemiştim. Sezon boyunca kafamda bu vardı. Çok üzgünüm. Sakatlığımın bu derece kötü olduğunu bilmiyorduk. Oynadığım için de çok pişmanım. Türkiye'de iğne olmam için kimse beni zorlamadı. Lig mücadelesi de vardı. Bunu göze aldım. Bayern Münih takımının doktoru beni kontrol etti ve sakatlığımın kısa zamanda iyileşmeyeceğini söyledi.

Arkadaşlarımın bu şampiyonada başarılı olacağına inanıyorum. Onların yanında olamayacağım için üzgünüm. Eşim ve çocuklarımla beraber tribünden izleyeceğim.”

"HAMİT GAYET İYİ"

Hamit'in durumu hakkında da bilgiler veren Terim, Uruguay maçında kendisini oynatacağını da söyleyip, "Hamit'in durumu gayet iyi. Yarın da oynatacağım. Sıkı çalışıyor. Dün son kontrol için tekrar Münih'e gitti ve en ufak bir ağrısının kalmadığını söylediler" diye konuştu.

Fatih Terim, 23 kişilik kadroya giremeyenlerin kampta kalmalarından yana olduklarını da ifade etti. Terim, "Hep beraber burada olmalarını diliyoruz. Ama kendilerinin bir düşüncesi veya mazereti varsa kendileri bilirler. Buradan ayrılsalar da kalplerinin bizimle olacağını biliyoruz" şeklinde konuştu.

Takımdaki inancın sahaya mutlaka yansıyacağını da dile getiren Terim, "Orkestra bir çok enstrümandan kuruluyor ama tek ses çıkarıyor. Bu orkestradan da tek ses çıkarsa, müzik ziyafeti olursa, arada detoneler olmazsa bu milli takım güzel işler yapar. Bugün sakat oyuncu bile oynamak istiyorsa bu birlik ve beraberliğin göstergesidir. Avrupa Şampiyonası'na ilk defa katılmak önemliydi, bundan sonrası için de çıta yükselecek. Uluslararası alandaki 12 yıl içindeki başarılarımız hep pozitif katkıda bulundu. Avrupa Şampiyonası'nda alınacak sonuçlar önemli. Ülke hedeflerini ve isteklerini ortaya koymuş olacağız" diyerek mesajlar verdi.

Uruguay'ın teknik kapasitesinin yüksel olması ve Portekiz'e benzemesinden dolayı milli maç aldıklarını belirten Terim, Slocakya maçını da kısaca şöyle değerlendirdi: "Slovakya maçı 2 ayrı devre olarak düşünülmeli. Özellikle 2. devre set oyun sonucunu çok beğendim. Hep dikine olmasa bile çok iyi paslaştık. 22 pasa kadar çıkıp pozisyon bulmak çok sevindirici. Ancak defansımız yan toplarda zaafları vardı bunu görmek de iyi oldu bizim için. Bu hataları gidermeye çalışıyoruz. Defanstan hücuma, hücumdan defansa geçiş çok önemli. Bazen savruk kaldık , bunları yok edeceğiz."

TERİM'E TRANSFER SORUSU

Avrupa Şampiyonası'ndan sonra bir takıma gitmeyi düşünüp düşünmediğinin sorulması üzerine ise Fatih Terim, “Şu ana kadar hiç kimseyle görüşmedim. Eşimi dahi, vakit buldukça arıyorum. Fatih Terim için bir gecikme söz konusu değildir. Şu anda tüm konsantrasyonumuz milli takımın başarısı için” şeklinde karşılık verdi. 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler