Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Terim: Top, tank, tüfek, tweet her şey serbest

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kritik İzlanda maçı öncesi çarpıcı açıklamalar yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME


Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2016) direkt katılmayı arzuladıklarını söyledi. Terim, EURO 2016 Elemeleri A Grubu'nda yarın yapacakları İzlanda maçı öncesi karşılaşmanın oynanacağı Konya Büyükşehir Belediyesi Torku Arena Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Grubu lider bitiren İzlanda'yı tebrik eden Terim, Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası için 3 ihtimalinin bulunduğunu belirterek, ipin üstünde ve bir tarafı uçurum olan yerlerden buraya kadar geldiklerini ifade etti. "Avrupa Şampiyonası'na direkt gitmeyi arzuluyoruz" diyen tecrübeli teknik adam, şöyle devam etti:

Fatih Terim: Top, tank, tüfek, tweet her şey serbest
Maçın oynanacağı Konya'nın sokakları milli futbolcuların fotoğraflarıyla süslendi.

"OYUNCULARIMIZ BÜYÜK BİR İŞ BAŞARDI"
"Oyuncularımızın yaptığı büyük bir başarı. Yiğidin hakkını yiğide vermek lazım. Onlarla herkesin iftihar etmesi gerekir. Kolay bir şey değil. Oyuncularımız büyük bir iş başardı. Bu işi tamamlamak o kadar önemli ki; bizim adımıza. Oyuncularıma söyleyeceğim şey, en yükseği kovalamaları. Tabii bu hep beraber bilinçsizce davranacağımız anlamına gelmiyor. Benim isteğim bu periyodu iyi bitirmek. Bu play-off ya da direkt olur. Mümkünse direkt gidelim."

Fatih Terim: Top, tank, tüfek, tweet her şey serbest MİLLİLERİMİZE BÜYÜK MÜJDE

"BURAK YILMAZ, KADRODA OLMAYACAK"
Terim, bugünkü bmaçın kadrosunda ufak değişiklikler yapabileceğini vurgulayarak, "Oyunumuzda, sistemimizde küçük değişiklikler var ama felsefemizde bir değişiklik yok. Geçen maça göre çok fazla kadroya dokunmayacağım. Tabii Burak Yılmaz konusu var. Maalesef iyileştiremedik. Zamana ihtiyacımız var. Sağlık ekibimiz ve Burak çok uğraştı ama oyuncu sağlığı bizim için çok önemli" diye konuştu.

Fatih Terim: Top, tank, tüfek, tweet her şey serbest
BİZE 'VIZ' GELİR"
Terim, İzlandalı futbolcu Alfred Finnbogason'un "Hollandalı dostlarım kaygılanmasın ve merak etmesin" şeklinde attığı tweet ve bunun takıma etkisiyle ilgili soruya, şu cevabı verdi:
"Açıkçası, böyle bir kaos ortamında hazırlanıyorsak, bunlar bize 'vız' gelir. Bundan sonra da bir şey kalmıyor. Ne tweetler ne onlar ne bunlar, işin başka tarafında kaldı. Kimin elinde neyi varsa topu, tankı, tüfeği, tweeti her şey serbest. Göreceğiz bakalım ne olacak? Olacak her şeye de hazırlıklıyız. Allah yardımcımız olsun. Zaten başka bir şey beklemek, bu seviyeleri bilmemek olur. Biz hepsine hazırlıklıyız."

Fatih Terim: Top, tank, tüfek, tweet her şey serbest
"3,5 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUĞUN KAFASINA MERMİ GİRİYORSA..."

Ankara'daki terör saldırısının takımın üstünde bıraktığı etkiyle ilgili bir soru üzerine ise Terim, şunları söyledi:

"Çok zor bir durum. Milli takım, bu ülkenin başka bir parçası. Çocuklar da bu ülkenin en önemli mesajını vermek için çarpışıyor, didiniyorlar. Böyle bir ortam içerisinde bunları duymak, görmek ve yaşamak özellikle hiçbirimiz için ağlıklı değil. Eğer 9 yaşındaki bir çocuk böyle durumlardan ölüyorsa, 3,5 yaşındaki bir çocuğun kafasına mermi giriyorsa, insanın yüreğinin acımaması mümkün değil."

Bu ifadeleri kullandığı sırada gözleri dolan ve bir süre duraksayan Terim, insanları empati yapmaya çağırdı.

"SIKILDIM; ÇAPALAR, ÇUPALAR, RİBAUNTLAR..."
Fatih Terim, isim vermeden bazı yorumcuları da eleştirerek şunları söyledi:
"Oyunumuzda ve sistemimizde biraz değişiklik var ama felsefemiz aynı... Futbolda yeni kelimeler üretmeye çalışanlara sesleniyorum; rakamlar çok önemli değildir. Ne istediğiniz önemlidir. Sıkıldım yeni kelimelerden çapalar, çupalar ribauntlar.. Yeni bir şeyler yapmak için saçmalamaya gerek yok. Zorlaştıran bunlardır futbolu ama ciddi bir oyundur."

Fatih Terim: Top, tank, tüfek, tweet her şey serbest MEHMET DEMİRKOL'DAN FATİH TERİM'E 'ÇAPA-ÇUPA' YANITI


Bunları da Beğenebilirsiniz