İSTANBUL HABERLERİ

Fatih Terim: ''Spor ve Kültür Şenliği'nin odak noktası çocuklar"

DHA
28.04.2017 - 16:27Son Güncelleme :
Fatih Terim: Spor ve Kültür Şenliğinin odak noktası çocuklar
DHA

MUSTAFA AKIN / İSTANBUL,(DHA) - TÜRKİYE Futbol Direktörü Fatih Terim, Suriyeli ve Türk çocukların kaynaşmasını amaçlayan "Bir Umut, Bir Ufuk" projesi kapsamında Türkiye Futbol Federasyonu ve Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER) işbirliği ile gerçekleştirilen 1'inci Spor ve Kültür Şenliği'nde açıklamalarda bulundu. 
Terim, Türk vatandaşlığına geçen ve U 14 Milli Takımı'nda yer alan Suriyeli Adem Metin Türk'ü beğendiğini söyleyerek, "Devletimiz onu Türk vatandaşı yaptı, artık oynayabilir. Onun dünyasını ülke olarak aydınlattığımız için çok mutluyum. Spor ve Kültür Şenliği'nin odak noktası çocuklar. Emine Erdoğan da çocuklar için geldi. Onları mutlu etmek çok önemli. Çocuk deyince insanın ne prensibi ne ülkesi kalıyor. Onların yüzünün gülmesi için yapamayacağı şeyi yapıyor. Çocuğu olanlar biraz empati yaparsa sıkıntı çeken çocukların ne durumda olduğunu anlayabilir. Birçok yaş grubundaki insanlar evsiz ve yurtsuz. Her çocuğun en mutlu anne ve babasıyla olduğu andır. Bu tür organizasyonları her zaman yapmakta fayda var" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Fatih Terim: ''Spor ve Kültür Şenliği'nin odak noktası çocuklar" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 16 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fatih Terim: ''Spor ve Kültür Şenliği'nin odak noktası çocuklar" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı