« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Terim 'moda' konferansına katıldı

Milli Takımlar eski Teknik Direktörü Fatih Terim, Faruk Saraç Tasarım Okulu'nda “Moda ve Spor” konulu konferansa katıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Terim, kızı Buse Terim ile birlikte katıldığı konferansın basına açık bölümünde yaptığı konuşmada, ünlü modacı Faruk Saraç'ı, Bursa'ya kazandırdığı okul için tebrik etti.

Konferansta, sporu modayla birleştiren bir sohbet gerçekleştireceklerini belirten Terim, “Burası muhteşem bir yer olmuş. Hem Osmanlı'nın o güzel dokusu var hem de günümüze uyarlanan ve birçok gencimizin faydalanacağı bir yapı. Ülkeye çok güzel bir hizmet” dedi.

Terim, bir gazetecinin, geçen sezonun şampiyonu Bursaspor'un bu yılki şampiyonluk şansını sorması üzerine, “Zaten şampiyon olduklarında hepsini tek tek kutladım. Bu sene de şansları var” diye konuştu.

Gazetecilerin ısrarlı sorularına yanıt vermekten kaçınan Terim, şunları kaydetti: “Uzun zamandır konuşmuyorum. Gazeteci arkadaşların beni özlediklerini hissediyorum. Özellikle bir röportajım yok ve gündemden uzak olduğum için onlar da beni özlemiş. Onlara sabırlarından dolayı teşekkür ederim.”

Modacı Faruk Saraç ise Terim'in, hayatındaki birkaç dostundan biri olduğuna değinerek, “Ona bir sunum yapmak çok zor bir hadise” dedi.

Bir Fenerbahçeli olarak Galatasaray'ın Avrupa kupalarındaki başarılarından gurur duyduğunu vurgulayan Saraç, şöyle konuştu: “Fatih ağabey bir marka. Baktığımız zaman Terim'in kendi markasını alıp da 'imparator' olarak karşınıza çıktığı ve onunla beraber Türk futboluna çok büyük hizmetini görüyoruz. Onunla olmaktan çok büyük gurur duyuyorum. Böyle değerleri ne olur küstürmeyelim. Kalbimden geçeni söylüyorum, önümüzdeki yıl arenada Terim'i görmek istiyoruz” Konferansın basına kapalı bölümünde Fatih Terim, öğrencilere “Moda ve Spor” konusunda görüşlerini aktardı.


Bunları da Beğenebilirsiniz