« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Terim: Kazanmak ve iddiamızı sürdürmek istiyoruz

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, yarın oynanacak Letonya maçı öncesinde, karşılaşmanın oynanacağı Konya'da bir basın toplantısı düzeledi. Letonya maçını kazanarak gruptaki iddilarını sürdüreceklerini söyleyen Terim, Cenk Tosun'un A Milli Takım'a çağrılmaması sonrasında yöneltilen eleştirilere de cevap verdi. Fatih Terim, sakatlığı bulunan Arda Turan için son kararı da maçtan önce vereceklerini belirtti.

CHA / Fotoğraflar: Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

Türkiye Letonya, 2016 Avrupa Şampiyonası eleme grubu karşılaşması öncesi basın toplantısı düzenleyen A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ve milli oyuncular Oğuzhan Özyakup ile Serdar Aziz, maça hızlı başlayıp erken gol bularak maçı kazanmak istediklerini söyledi. Teknik Direktör Fatih Terim, Türkiye A Milli Futbol Takımının takım ruhu kazandığını ve bir takım gibi oynayacak duruma geldiğini kaydetti.

Teknik Direktör Fatih Terim yarın oynayacakları Letonya maçını kazandıkları takdirde ne kazanılacağını milli takımdaki herkesin bildiğini söyledi. Terim oynayamayacak oyuncuların eksikliğinin büyük bir handikap olduğunu ancak takımdaki diğer oyuncuların bu eksikliği kapatacak kalitede olduğunu kaydetti. Terim, Konya halkının milli takıma ilgisini ve stadın mükemmelliğini görünce galibiyeti kazanacaklarına inancının güçlendiğini söyledi.

Fatih Terim: Kazanmak ve iddiamızı sürdürmek istiyoruz

Arda ile ilgili bir soru üzerine Terim, "Arda Turan'ın bir sakatlığı var ama Arda bugün kendini iyi hissettiğini ve oynamak istediğini söyledi. Yarın yeniden durum değerlendirmesi yapacak ve oynayıp oynamayacağı kararını maç saatinde vereceğiz." dedi.

Cenk Tosun'un milli takıma çağrılmamasıyla ilgili soruları cevaplandıran Fatih Terim, "Cenk Tosun iyi oyununu istikrara kavuşturursa milli takımda her zaman oynayabilir. Biz Cenk Tosun'dan başarılı oyununa süreklilik kazandırmasını bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Fatih Terim: Kazanmak ve iddiamızı sürdürmek istiyoruz
Basın toplantısına Terim ile beraber Oğuzhan ve Serdar katıldı.

Letonya'da yapılan ve 1-1 berabere kalınan maça ilişkin görüşlerini açıklayan milliler, o maçta iyi oynamadıklarını ama bol pozisyon bulduklarını, istedikleri sonucu alamadıklarını ifade etti. Oğuzhan Özyakup ve Serdar Aziz, Konya'da çok iyi karşılandıklarını, Konya seyircisinin desteğiyle sahaya yansıtacakları iyi bir oyunla maçı kazanıp Avrupa şampiyonasına katılma iddiasını devam ettirmek istediklerini söyledi. Milli oyuncular Oğuzhan ile Serdar Aziz, hala çok önemli bir şansa sahip olduklarını ve bunu iyi değerlendirmek istediklerini sözlerine ekledi.


HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI
2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'ndaki 7. maçında yarın Letonya ile karşılaşacak olan A Milli Takım, hazırlıklarını tamamladı. Maçın oynanacağı Torku Arena Stadı’nda yapılan antrenman teknik direktör Fatih Terim gözetiminde gerçekleştirildi. İlk 15 dakikasının basına açık olan antrenman ısınma hareketleriyle başladı.

Daha sonra gruplara ayrılan futbolcular, koşu ve pas çalışması yaptı. İdmanın kapalı bölümünde ise Türkiye'nin, Letonya maçının taktik çalışmasını yaptığı öğrenildi.

Fatih Terim: Kazanmak ve iddiamızı sürdürmek istiyoruz
Ayak tarak kemiğinde sıkıntı yaşayan Arda Turan, antrenman sırasında 3 kez krampon değiştirerek kendini denedi. (Süleyman ARAT)


Bunları da Beğenebilirsiniz