« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Terim, İngiliz polisi ile tartıştı

UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi (H) Grubu ilk maçında Manchester United ile karşılaşacak olan Galatasaray, İngiltere'ye geldi. Futbolcular otobüse giderken meşale yakan bazı taraftarlarla polisler arasında arbede çıktı. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile İngiliz polisi arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Basın toplantısında konu ile ilgili açılama yapan Fatih Terim, Manchester'da iki polisin öldürüldüğünü otele geldiğinde öğrendiğini ve bu yüzden Manchester polisinin durumunu anlayışla karşılamak gerektiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kafileyi, Türkiye'nin Londra Büyükelçiliği yetkilileri ve THY Manchester Müdürü Cengiz Türksoy'un yanı sıra hava alanına gelen yaklaşık 50 kişilik taraftar grubu, çiçekler ve tezahüratlarla karşıladı. Taraftarlar, sevgi gösterisinde bulundukları futbolcularla fotoğraf çektirdi.

İŞTE O ANLAR / FOTO GALERİ

Futbolcular otobüse giderken meşale yakan bazı taraftarlarla polisler arasında arbede çıktı. Meydana gelen arbede sırasında 2 Galatasaray taraftarı gözaltına alındı. Olayın ardından otobüsten inen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile İngiliz polisi arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

Teknik direktör Fatih Terim'in taraftarların serbest bırakılması için yaptığı girişim sonuçsuz kalırken, sarı-kırmızılı kafileyi taşıyan iki otobüs hava alanından ayrıldı.

"ANLAYIŞLA KARŞILAMAK LAZIM"

Manchester Havaalanı'ndaki karşılama töreninde çıkan arbede ve 2 taraftarın gözaltına alınmasını değerlendiren Terim, Manchester'da iki polisin öldürüldüğünü otele geldiğinde öğrendiğini ve bu yüzden Manchester polisinin durumunu anlayışla karşılamak gerektiğini kaydetti.

Bu arada, arbede sonrasında gözaltına alınan iki Galatasaraylı taraftarın serbest bırakıldığı bildirildi.

RYAN GIGGS, GALATASARAY'I UNUTMADI

Fatih Terim, İngiliz polisi ile tartıştı


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler