« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Terim, Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak'ı izlemek için Almanya'ya gitti

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Gökhan Töre ile yaşadıkları silah olayının ardından A Milli Takım'a çağırmadığı Bayer Leverkusenli Hakan Çalhanoğlu ile Ömer Toprak'la ilgili önemli bir karar aldı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Almanya’ya uçtu.
Terim Almanya'da, A Milli Takım'ın kaptanı Arda Turan ile Hakan Çalhanoğlu'nu karşı karşıya getirecek olan Bayer Leverkusen-Atletico Madrid UEFA Şampiyonlar Ligi maçını izleyecek.

Hatırlanacağı üzere Bayer Leverkusen Genel Menajeri Rudi Völler’in geçtiğimiz hafta Hürriyet'e, “Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak'ın Türk Milli Takımı'nda olması bizi mutlu eder" açıklamasını yapmıştı. Völler bu sözleri söylemekle de kalmadı, Fatih Terim'i Atletico Madrid ile oynayacakları maça davet etti.

Fatih Terim, Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprakı izlemek için Almanyaya gitti BABA ÇALHANOĞLU'NDAN TERİM'E BARIŞ ELİ: GEÇMİŞE SÜNGER ÇEKELİM

Daveti kabul eden Terim, A Milli Futbol Takımı İdari Menajeri Şükrü Hanedar'la birlikte Almanya'ya gitti.

Hatırlanacağı üzere Hakan Çalhanoğlu'nun babası Hüseyin Çalhanoğlu geçtiğimiz günlerde Fatih Terim'e mesaj göndererek, "Geçmişe sünger çekelim" ifadesini kullanmıştı.

Ömer Toprak cezalı olduğu için bu maçta forma giyemeyecek.

Fatih Terim, Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprakı izlemek için Almanyaya gitti

TERİM: BİZ HER FUTBOLCUYU KAZANMAK İSTERİZ
Almanya'ya inişinde NTV Spor muhabirinin, Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak'la ilgili sorularını yanıtlayan Terim, iki futbolcuyu da A Milli Takım'a çağıracağının sinyalini verdi. Terim, "Biz herkesi kazanmak için uğraşıyoruz. Kaybetmek değil. Yakında meraklarını gideriz. Merak etmesinler. Bir şeyler yapmak lazım. Dünyanın en ücra köşesindeki Türk oyuncumuzu da kazanmak isteriz. Bizim adımlarımız bu yönde olacaktır" dedi.

Deneyimli futbol adamı, her futbolcuyu kazanmak istediklerini ancak bu yolda bazı kurallarının olduğunu da hatırlatarak "Ama tabiki bir takım prensiplerimiz de var" ifadesini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz