Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Terim farkı

Gerets, Skibbe ve Rijkaard’a toplam 5 milyon 200 bin Euro ödenmişti.Başkan Ünal Aysal 3 yıllık teklif etti. Fatih Terim, “Sözleşme 1 yıllık ve başarıya endeksli olsun. Sezon sonu oturur konuşuruz” dedi. G.Saray’ın menfatini yine ön planda tuttu.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

KONU Galatasaray olunca fazla üzerinde durulamıyor. Gerisi teferruat oluyor...” Bu sözlerin sahibi Fatih Terim sözleşmede de farklılığını gösterdi. Sarı kırmızılı kulüp çekmedi teknik direktörlere ödediği tazminatlardan  çektiği kadar. (Erik Gerets (700 bin Euro), Michael Skibbe (1.5 milyon Euro), Frank Rijkaard (3 milyon Euro)) .Hepsi de uzun süreli kontrat ve milyon eurolarca tazminat enkazı bırakıp ayrıldı Florya’dan…
Fatih Terim ise G.Saray’a olan sevgisini bir kez daha gösterdi.

16 Mayıs’ta buluştular

Nasıl mı?.. İşte gelişmeler...

16 Mayıs 2011. Başkan Ünal Aysal ve 2. başkan Ali Dürüst, Fatih Terim ile bir araya gelip resmi tekliflerini iletti. 19 Mayıs 2011 Perşembe günü ise taraflar, tekrar görüşüp sözleşme detayları ve tüm şartları konuşmak için buluştu. G.Saray Yönetimi, “İstikrar” parolası ile Terim’e, Aysal’ın görev süresi boyunca - yani 3 yıllık bir sözleşme teklif edecekti ki, Terim söz aldı; “Sözleşme 1 yıllık olsun. Başarıya endeksli olsun. Sezon sonu oturur konuşuruz. G.Saray’ın menfaatleri ve doğruları önceliğimiz olsun” ifadesini kullandı.

Terim Kallström’ü izledi

Başkan Aysal ise, “Karar sizin hocam. Bizim için hiçbir sorun yok. Biz sizinle uzun yıllar çalışmak istiyoruz. İstikrardan yanayız. Sizinle aramızdaki sözleşme asla problem olmaz” diye yanıtladı. Ve Fatih Hoca “O zaman 1 yıllık olsun başkan, her sezon değerlendirme yaparız. Her zaman dediğimiz gibi mevzu G.Saray ise gerisi teferruat” diyerek son noktayı koydu. Paranın hiçbir zaman G.Saray’ın önüne geçmeyeceğini bir kez daha gösterdi.  Öte yandan Terim, dün Monaco-Lyon maçını tribünden izledi. Trnasfer listesindeki Kallström’ü yakın takibe aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz