« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Terim!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yavuz GÖKMEN

Bu yazıyı Beşiktaş kupa maçından önce yazmak zorunluluğu duydum. Çünkü Gaziantepspor maçı sonrası Fatih Terim'i aşırı eleştirdiğim iddia edildi.

Bu iddiayı ileri sürenler arasında saygı duyduğum insanlar olduğu için açıklama yapıyorum. Üzerine basarak belirtiyorum ki bu yazı, zeka düzeyleri ayakkabı numaralarından küçük olan bazıları için değildir. Zaten onlar beni asla anlayamazlar ve ben bundan dolayı gurur duyuyorum.

Gelelim fasülyenin nimetlerine:

1- Kendisine Show-TV'deki- bir takım küçük beyinlilerce fişeklenmiş olduğunu bildiğim- düzeysiz açıklamalarından dolayı hala kırgın olmama rağmen ben Fatih Terim'i seviyorum.

2- Benim yüreğim kırgınlığı tanıyabilir ama kin, nefret gibi duyguları asla tanımaz. Bundan dolayı ona karşı asla -kızgınlık dahil olmak üzere- hoş olmayan duygular hissetmiyorum.

3- Ayrıca daha önceki yazılarımdan birinde Fatih Terim'i, dürüstlüğü, dobralığı ve delikanlılığı gibi özelliklerinden dolayı kendime benzettiğimi de açıkça yazmıştım. Buna romantizmini de ekleyebiliriz.

İmdi: Ben Fatih Terim'i niçin eleştiriyorum? Bunu açıklayayım:

1- Ben Galatasaray'ı Fatih Terim'den daha çok seviyorum ve benim için önce Galatasaray gelir.

2- Fatih Terim, benim öz be öz kardeşim de olabilirdi ve ben bu durumda onu daha da aşırı eleştirirdim. Çünkü görev söz konusu olunca akrabalık duyguları bile geri plandadır. Ben eyyamcılığı, goygoyculuğu, adam kayırmacılığı sevmem ve bunlarla mücadele ederim. Dünyada en çok sevdiğim insan olsa, hatasını açıkça yüzüne karşı söylerim ve asla arkasından konuşmam. Arkasından konuştuğum insanların yüzlerine karşı bu konuşmaların daha ağırlarını söylediğime çok kişi tanıktır.

3- Fatih Terim'i eleştirmemin bir başka nedeni, onun övgüyü çok seven narsist bir tabiatı olmasıdır. Fatih Terim övüldüğü zaman rahatlıyor, gevşiyor ve kendini bulutlarda hissediyor. Bunu Ali Sami Yen'de her zaman görüyorum. ‘‘İmparator’’ tezahüratı ona büyük mutluluk veriyor ve hayata toz pembe bakıyor. Ben onu bu rüydadan uyandırmak için ayaklarını sürekli ateşte tutuyorum. Çünkü rehavete daldığı zaman takım da aynı havaya giriyor.

4- Ve en doğrusu şu ki: Ben onu hata yaptığı zaman eleştiriyorum. Eğer aksini yaparak hatalarını gizleseydim hem ona hem Galatasaray'a en büyük kötülüğü yapmış olurdum. Trabzonspor maçı gibi çok iyi yönettiği maçlarda onu elbette ki övdüm ve böyle olursa gene överim.

Biz başarıya ulaşacaksak rehavete dalarak değil, ızdırap çekerek ulaşacağız. Bizi kamçılayacak olan şey mutluluk değil acıdır.

Ancak acıların sonucunda mutluluğu tadacağız.

Kaldı ki Fatih Terim'in bolca profesyonel övgücüsü ortalıkta dolaşıyor. O halde niçin benim yergilerim onu mutsuz etsin ki?

Ve şu anda uğraşmamız gereken daha büyük ve önemli işler var.

O halde: Haydi Terim, haydi Galatasaray!


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler