« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Tekke'nin takımı Zenit'e 9 bin 600 ceza

Fatih Tekke'nin de formasını giydiği Rusya'nın Zenit takımına, son lig maçında çıkan olaylar nedeniyle toplam 9 bin 600 dolar para cezası geldi. Aralarında Fatih'in de bulunduğu Zenitli futbolculara 7.400 dolar, Zenit'in teknik direktörü Advocaat'a da 2 bin 170 dolar para cezası verildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Rusya Futbol Birliği Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, aralarında Tekke'nin de bulunduğu Zenitli futbolcular ve teknik direktör Dick Advocaat'ın, Tom karşılaşmasındaki davranışları nedeniyle toplam 9 bin 600 dolar para cezasına çarptırıldığı kaydedildi.

Açıklamada, birliğin disiplin komitesinin aldığı karar uyarınca Zenit'in teknik direktörü Advocaat'a Tomsk kentinin Tom takımıyla oynanan maçta kendisine ayrılan bölgeyi terk etmesinden dolayı 10 bin ruble (370 dolar) ve provokatif davranışlarından dolayı da 50 bin ruble (1.800 dolar) para cezası verildiği kaydedildi.

Disiplin komitesi, aralarında Tekke'nin de bulunduğu Zenitli futbolculara provokatif davranışları nedeniyle toplam 200 bin ruble (7.400 dolar) para cezasına çarptırdı.

Tekke, son maçta bir gol atarken, attığı bir golün verilmemesi üzerine maçtan sonra hakemin üzerine yürümüştü.
Zenit, 2-1 önde götürdüğü maçı uzatma dakikalarında beraberlikle tamamlamış, Advocaat ve futbolcular maçtan sonra hakeme çok büyük tepki göstermişlerdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz