« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Tekke'den iyi haber

Samsunspor maçı hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor'da tedavi için İtalya'ya giden Fatih'in sakatlığının çok ciddi olmadığı bildirildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Teknik direktör Vahid Halilhodziç yönetiminde, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan çalışmaya, milli takım kampında bulunan Hüseyin, Adem Koçak, Jun ile sakatlıkları süren Fatih, Szmykowiak ve Fabiano Eller katılmadı.
Yaklaşık 2 saat süren çalışmanın büyük bölümü yarı sahada taktik ağırlıklı çift kale maç ile geçti. Teknik direktör Halilhodziç, çift kale maçı sık sık durarak futbolculara taktikler gösterdi.
Bu arada Halilhodziç, antrenman aralarında birkaç futbolcunun su içmemesine yönelik olarak, (Kaybettiğiniz sıvıları geri almak için su içmelisiniz. Böylece su kasılmayı, sakatlıkları önler) dedi.

HALİLHODZİÇ, FORVETLE TANIŞAMADI

Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Halilhodziç, halen daha bordo- mavili takımın forvet oyuncularıyla tanışamadı.
Fatih'in sakatlığı nedeniyle idmanlara çıkamayıp İtalya'ya gitmesi, Jun'un da milli takım kampında bulunması nedeniyle Boşnak teknik direktör, bu iki futbolcuyla antrenman yapamadı.
Geçen hafta bordo-mavililerle ilk antrenmanına çıkan Halilhodziç, bordo-mavili takımın forvetinde sadece Mehmet Yılmaz ile çalışma fırsatı buldu.

FATİH'DEN İYİ HABER

Trabzonspor'da kasıklarından ve belinden sakatlığı bulunan ve tedavi için İtalya'da giden Fatih'in sakatlığının çok ciddi boyutta olmadığı bildirildi.

Sağlık kurulu başkanı Ahmet Çubukçu, Fatih'in İtalya'da bazı testlerden geçtiğini belirterek, “Fatih'in ağrı şikayetleri azaldı. Durumunda düzelme var. Çok ciddi bir sakatlığı yok. Aslında Samsunspor maçında bile oynayacak kapasitede. Ancak idman eksikliği var. İlerleyen haftalarda takımdaki yerini alabilecek” dedi.
Trabzonspor'da sakatlığı bulunan ve ülkesinden dönen Szmykowiak da kondisyon salonunda çalıştı. Basın mesuplarının kondisyon salonundan görüntü alınmasına izin verildi.

Basın mensuplarıyla konuşan Szmykowiak, sakatlığının iyiye gittiğini belirtti.

Szmykowiak, (A) Milli Futbol Takımı'nın Arnavutluk'u deplasmanda 2-1 yeneceğini tahmin ettiğini de söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz