Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Fatih Tekke’nin toparlanması lazım

Orduspor zorunlu olmadığı Metin Diyadin elindeki bulunan estüramanları değişime gitmiyor.

Yalnız orta alanda bazı gençleri, Onur, İrfan Başaran ve Hakan gibi yetenekleri kazanmak istiyor.

Bir takım düşünün ilk bölümde oynama isteği olan, ancak ikinci bölümde bundan eser kalmayan oyun oynarsan, yenilmediğine dua etmeli.

Başta Fatih Tekke rakip savunmayı yoran, gol yollarını bulmakta zorlanan, pozisyon bulmak için koşan bir santrafor hüviyetinden eser yoktu.

Culio futbolu bilen bir kişi, ama kazandığı topu fazla kullanma içine girince, zamanında pas yapma hastalığında vazgeçmezse hem kendisini yorar , hem de arkadaşlarını.

Gosso topu kesiyor ama pas atmada etrafı taramadan hareket edince hata hata üstüne yapmaya başladı.

Birde defansın merkezinde Yalçın, Sedat ve Emre gereksiz yerlerde faul yapmalarından vazgeçmeleri gerekir, bu kadar disiplinsiz, sinirli oyun yapılarına birileri dur demeleri gerekir, yoksa uzun bir lig süresinde çok dert olur.

Metin Diyadin bazı futbolcularını dinlendirmeye alması gerekir. Yoksa devamlı iyi giden düzen arıza yapar.

Antalyaspor ilk yarıda futbolu hiç de iyi değildi.biraz baskı yediğinden defansta şaşkınlıklar başlıyor, ilk yarıda bunu gösterdi.İkinci bölümde artık defans yerine hücum etmek için bütün yollarını denedi. Çünkü  başka çaresi de yoktu, maçı alıp götürebilirdi, ama  son vuruşların yanlışlığı  bunu getiremedi.

İki takımın arasında oyun oynamada , ilk yarının sahibi Orduspor, ikinci  yarının da Antalyaspor idi...

X