« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Tekke: Hüseyin de Zenit'e gelirse çok sevinirim

Zenit formasıyla Rusya'da çıktığı ilk lig maçında ağları havalandıran Fatih Tekke, Trabzonspor'dan takım arkadaşı Hüseyin Zenit'e transfer olursa çok mutlu olacağını söyledi. Rus basını, Şinnik maçında sonradan oyuna giren milli futbolcuyu göklere çıkardı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Rusya'nın en büyük spor gazetelerinden biri olan Sovietskiy Sport gazetesi bugünkü sayısında, Fatih Tekke'nin, Şinnik maçındaki performansına ve özel demecine yer verdi.

Haberde, Tekke'nin basın tanıtımında Zenit'i Rusya şampiyonu yapmayı ve 61 gol atmayı vadettiği belirtilerek, Fatih'in maçtan sonra atacağı gol sayısının 60'a indiğine dikkat çekildi.

TEKKE: "HÜSEYİN'İN GELMESİ BENİ MUTLU EDER"

Milli futbolcu, gazeteye verdiği demeçte, Zenit taraftarlarını överek, "Petrovskiy Stadı'ndaki taraftarlar süperdi. Türkiye'deki taraftarları andırıyorlar, ancak aralarındaki temel fark, bizim taraftarlar maç öncesinde, Rus taraftarlar ise tüm maç boyunca desteklerini sergiliyorla"” dedi.

Zenit'in Trabzonsporlu Gökdeniz Karadeniz ile ilgilendiği haberlerin hatırlatılması üzerine Tekke, "Böyle bir şey duymadım, ancak Hüseyin Cimşir'in gelmesini çok isterim. Ben gittikten sonra takım kaptanı Hüseyin oldu. Eğer o Zenit'e gelirse çok mutlu olurum" diye konuştu.

"TÜRK'E GOL ATMAK İÇİN 24 DAKİKA YETTİ"

Haberde, tribünlerin ilk maçında gol atan Tekke'yi tezahüratlarıyla selamladığı ifade edilirken, "Türk'e ilk golünü atmak için 24 dakika yetti" ifadeleri kullanıldı.

St. Petersburg'da yayınlanan Nevasport gazetesi, golcü futbolcunun ilk maçından itibaren takımına zafer kazandırmaya başladığını belirterek, "Tekke kendisine 61 numaralı forma verildiğinde, Zenit için 2 yılda 61 gol atacağı vaadinde bulunmuştu. İyi bir tempoyla başladı" görüşüne yer verdi.

"TEKKE, TAKIMINA FAZLADAN 2 PUAN KAZANDIRDI"

Rus Kommersant gazetesinde yer alan haberde ise, milli futbolcunun Zenit'teki ilk maçında Petersburg takımına fazladan 2 puan kazandırdığı vurgulandı.

Komsomolskaya Pravda gazetesi de "Tekke'nin alınması Zenit'e zafer kazandırdı" başlıklı haberinde futbolcunun iyi performansına değinilirken Fatih Tekke'nin en iyi bombacı forvet olduğunu yazdı.

Bunları da Beğenebilirsiniz