« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Sultan!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ünlü Fransız dergisi France Football, G.Saray'a UEFA Kupası'nı kazandıran teknik direktör Fatih Terim'i, ‘‘Ünü, Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırlarını geçti’’ diyerek göklere çıkarırdı. Önümüzdeki sezon İtalya'da bir takım çalıştıracağını ileri sürdü.

Övgüler yağdırdı

G.Saray, UEFA Kupası'nı kazanarak tarihi bir başarıya imza atarken, bu başarıda emeği bulunan teknik direktörü Fatih Terim'e Avrupa'dan övgüler yağıyor. ‘‘Fatih Terim'in ünü, Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırlarını geçti’’ diye görüş belirten Fransa'nın ünlü spor dergisi France Football, başarılı teknik direktöre geniş yer ayırdı.

Cebinden ödüyor

France Football, 70 milyon dolar borcu olan kulübün, maaşlarını alamayan futbolcuları ve gitmek üzere olan teknik direktörü ile geleceğinin belirsiz olduğunu yazdı. UEFA Kupası'nda her tur atlamadan 150 bin franklık prim almalarına rağmen futbolculara aylardır maaş ödenmediğine dikkat çeken dergi, Terim'in futbolculara cebinden para ödediğini bildirdi. G.Saray'ın teknik direktörüne yaklaşık 15 milyon frank borcu olduğu kaydedildi.

İtalyanlar peşinde

Teknik alandaki her sektöre müdahale eden Terim'in bu durumdan bıktığını belirten France Football, 1996'da teknik direktörlüğe geldiğinden beri hep kazanan Terim'e birçok İtalyan kulübünün talip olduğuna dikkat çekildi. 'İtalya temasları o kadar ilerledi ki, G.Saray'ın antrenörü İtalyanca öğrenmeye başladı. İtalya'ya gitmezse Türk Milli Takımı'nın başına geçer ' yorumu yapıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz