« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Solak: Favori biziz

Ülkerspor'un milli basketbolcusu Fatih Solak, kendisini (A) Milli Takım kadrosuna çağıran başantrenör Bogdan Tanjeviç'e çok şey borçlu olduğunu söyledi. Sırbistan-Karadağ'da düzenlecek Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin favori olduğunu söyleyen Solak, "Korkulacak bir takım olduk" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fatih Solak, Basketbol Federasyonu'nun resmi yayın organı “20/10 Basketbol Gazetesi”ne açıklamalarda bulunan Solak, Bogdan Tanjeviç'in, dünyanın sayılı antrenörlerinden biri ve Türk basketbolu için de büyük bir şans olduğunu ifade ederek, “Bana inanılmaz derecede güvendi ve milli takımda şans verdi. Kendi takımımda süre alamazken milli takıma çağırması benim için büyük onur. Bir gün beni yanına çağırdı ve (Seni milli takımda oynatacağım, kendini iyi hazırla) dedi. Bu sözler beni kamçıladı. Çok çalıştım. Beni Rüya Takım'a karşı oynattı. Gerçekten Tanjeviç'e çok şey borçluyum” dedi.

Sırbistan-Karadağ'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin favori olduğunu da söyleyen Solak, “İyi oyunculardan kurulu bir kadroyuz. Korkulacak bir takım olduk. Başımızda Tanjeviç gibi uluslararası tecrübeye sahip büyük bir hoca var. (A) Milli Basketbol Takımı olarak ülkemize madalya getirmek istiyoruz. Madalya bizim için hayal değil. Takımda bu potansiyel var. Elimizden geleni yapıp, ülkemize büyük sevinç yaşatmak istiyoruz”

En büyük amacının, bir gün NBA'de forma giymek olduğunu da açıklayan Solak, bu hedefine ulaşabilmek için çok çalıştığını, bir gün mutlaka NBA'de forma giyeceğine inandığını bildirdi.
  
Solak, okulu bıraktıktan sonra bir bilardo salonunda garsonluk yaptığı Kayseri'de, amcasının önerisiyle basketbolda şansını denediğini, 1988 yılında antrenmanına çıktığı Kayseri Meysuspor takımında, antrenör ve yöneticilerin beğenmesiyle basketbol serüveninin başladığını söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz