NİĞDE HABERLERİ

Fatih Projesi Kapsamında Niğde’de Öğrencilere Tablet Dağıtıldı

IHA
23.10.2015 - 15:48Son Güncelleme :

Sistem Yönetimi Daire Başkanı Dr. Yakup Yüksel öğrencilere tablet kullanımını anlattı.

IHA

Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi kapsamında Hacı Zekiye Arslan lisesinde 842 öğrenciye tablet dağıtımı yapıldı.
Tablet dağıtım törenine Niğde Vali Yardımcısı Adnan Türkdamar, Milli Eğitim Bakanlığı Sistem Yönetimi Daire Başkanı Dr. Yakup Yüksel, Niğde Milli Eğitim Müdürü H. İbrahim Yaşar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Tablet dağıtım töreninde konuşan Niğde İl Milli Eğitim Müdür Halil İbrahim Yaşar, Fatih projesi kapsamında Niğde’de 2 bin 697 etkileşimli tahtanın okullara teslimi yapıldığını söyledi.
Müdür Yaşar konuşmasına şöyle devam etti; “Niğde’de fatih projesi kapsamında toplam 2 bin 697 etkileşimli tahta, okullarımıza teslimi yapılmış durumunda. Etkileşimli tahtası tamamlanan okullarımızın, 9. sınıflarına 5 bin 984 tablet bilgisayar dağıtılmış ve yine aynı şekilde bu okulumuzun öğretmenlerine 842 tablet bilgisayar verilmiştir. Yine etkileşimli tahta verilen 285 okulumuza da fotokopili dağıtım yapılmıştır. Bundan sonra ki dönemde de Anadolu Liselerimizin 9. sınıf öğrencilerine tablet dağıtımı devam edecektir. Herkesin bildiği gibi Fatih Projesi yalnız tablet bilgisayar dağıtımı değil. Bunun içinde Etkileşimli tahta, ağ alt yapısı, fotokopi makinesi, yazılım ve tablet bilgisayarla ilgili her şeyiyle bir bütün fatih projesi” dedi.
Törende bir konuşma da Milli Eğitim Bakanlığı Sistem Yönetimi Daire Başkanı Dr. Yakup Yüksel yaptı. Yüksel, Fatih projesi kapsamında yapılan diğer hizmetlerin ve güzel işlerin yanı sıra her öğrenciye birer tane tablet bilgisayar seti hediye ettiklerini söyledi.
Başkan Yüksel daha sonra öğrencilere tabletin özellikleri ve kullanımı ile ilgili bilgiler verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Fatih Projesi Kapsamında Niğde’de Öğrencilere Tablet Dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 15 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fatih Projesi Kapsamında Niğde’de Öğrencilere Tablet Dağıtıldı haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:03
Sayfa Başı